středa 9.1.2019

1 Zbrojovka Brno
4 Táborsko
TL

sobota 12.1.2019

1 Nitra
3 Zbrojovka Brno
TL

sobota 19.1.2019

0 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
TL

pondělí 21.1., 13:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
TL

středa 23.1., 18:00

Hibernians FC
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 2.2., 11:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2., 11:00

MFK Skalica
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2.

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3.

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Dařilo se nám předvádět dominantní fotbal, říká po sezoně šéftrenér dorostu Šustr

Dařilo se nám předvádět dominantní fotbal, říká po sezoně šéftrenér dorostu Šustr

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky mají za sebou sezonu, na kterou se bude dlouho vzpomínat. Prakticky od prvního kola se usadili na první pozici, cenný titul jim nakonec unikl o pouhé dva body. Za uplynulým ročníkem se s námi ohlédl i trenér "devatenáctky" a šéftrenér dorostu Pavel Šustr.

03.07.2018 | Martin Lísal

 

Ten je kromě svých funkcí ve Zbrojovce také asistentem kouče Kotala u reprezentace U16 (od nové sezony U17). Jejich svěřence tedy v nadcházející sezoně čeká kvalifikace o evropský šampionát.

Léto je období dovolených, platí to i pro Pavla Šustra?
Na to, abych vyjel na týden k moři, to upřímně není (úsměv). Jako každý rok se po konci sezony posouvají hráči, mám na starosti organizační věci, je toho poměrně dost. Porad na tohle téma jsme měli celou řadu, i s ohledem na to, že do klubu přišel nový sportovní manažer Tomáš Požár, který se potřeboval seznámit s prostředím.

Lze ty hráčské přesuny konkretizovat?
Někteří kluci z ročníku 1999 nastoupili rovnou do áčka, zbylí do juniorky. Myslím, že se nám to povedlo nastavit tak, aby byl u všech zachován fotbalový růst. Postupně se bude řešit, co dál - pro někoho přijde v úvahu hostování ve druhé, třetí lize. Co se týče nových hráčů v devatenáctce, máme ten proces nastavený tak, že týmy U19 a U18 trénují pod mým vedením spolu. To pro nás znamená možnost se dokonale seznámit a připravit hráče na to, co je do dalšího roku čeká. A jako šéftrenér dorostu samozřejmě řeším i přesuny z žáků do týmu U16.

Přejděme nyní k uplynulé sezoně. Tři dorostenecké týmy skončily třetí, z toho dva v celostátní lize. Zbylému utekl bronz o bod. Jak jste spokojení s výsledky a jak s předváděnou hrou?
Ono to jde ruku v ruce. Kvalitní a dominantní výkony většinou přinášejí i výsledky. Dívá se na to hezky, naše týmy jsou na předních přičkách, ale jako důležitější vnímám styl, jakým se prezentujeme. Že hrajeme dominantní fotbal, chceme mít převahu ve vytváření příležitostí a držení míče, což se nám daří. Předvádíme fotbal, který se učíme. Dá se říct, že jsem spokojený - i s tím, jak se hráči ročníku 1999 prosazují do reprezentace a že jsou schopní jít do dospělého fotbalu. Tři hráči nastupovali pravidelně už v minulé sezoně, do přípravy pak naskočili další. To je výsledek a hodnocení naší práce.

Konkrétně devatenáctce uteklo o dva body ceněné první místo. Mrzí to hodně - i s ohledem na to, že po většinu sezony jste byli první?
S odstupem si můžeme v klidu říct, že se nám nepodařilo zvládnout zápasy, které jsme měli dobře rozehrané a v nichž jsme dominovali. Doma s Pardubicemi, v Opavě, v Karviné, ve Zlíně. To byly zlomové zápasy, kdy nám chyběl kousíček k výhře a kde jsme mohli ty dva scházející body nasbírat. Proto jsme neskončili první. Na druhou stranu je potěšující, že jsme ve všech zápasech dominovali, třeba i se Spartou, navzdory prohře 1:3. Možná nám chyběl kousek štěstí, v některých fázích zase dominantnější střelec, jakým byl na podzim Martin Zikl. Nad tím ale nemá smysl spekulovat, důležité je, že jsme si zachovali naši cestu a chtěli se prosadit naší hrou bez nějakého taktizování, i když jsme hráli o titul.

Za všechny zápasy se mi vybaví asi ten domácí s Hradcem, v němž soupeř zahrával za stavu 2:2 v nastavení rohový kop. Rozehrál jej nakrátko, tvým svěřencům se ale povedlo vybojovat míč a rozhodnout. Je právě tohle cesta, kterou chcete jít?
Celkově u mládeže pracujeme na tom, abychom každý zápas dominovali a každý zápas chtěli vyhrát. Kvůli tomu se fotbal hraje. Kluci si zatím šli a dokázali to, nešlo jenom o tenhle zápas. Svědčilo to o tom, že jsme dobře připravení a do poslední chvíle věříme, že jsme schopní zápas zlomit.

Předpokládám, že nyní se zájmem sleduješ i přípravu prvního mužstva, i s ohledem na výše zmíněné přesuny hráčů?
To je každý rok stejné, su v první řadě Zbrojovák. Ale samozřejmě tím, že se v kádru objevuje víc a víc našich odchovanců, je to pro mě příjemnější. Mým soukromým cílem je to, abychom se přiblížili situaci, která byla za nás. Tehdy byla v kádru převaha odchovanců a tým se jen doplnil hráči odjinud. Když se podíváme na aktuální tým, už je v něm celá řada odchovanců - kromě těch nejmladších ještě Kuba Šural, bratři Vintrové, Honza Sedlák, Milan Lutonský a další. Se všemi jsem měl možnost se na jejich cestě potkat. Člověk se pak na ten tým dívá jinak, protože vidí kluky, které zná osobně a má k nim vztah.

Kdy poprvé se v létě sejde nový tým U19?
Na konci tohoto týdne. V pátek a sobotu nás čekají testy, v úterý příští týden pak vyrážíme k prvnímu utkání do Trenčína.

Poslední otázka míří k reprezentaci, jaký je její nejbližší program?
Na začátku června jsme sehráli dvojzápas s Běloruskem, nejbližší akcí teď bude první srpnový týden turnaj Telki Cup v Maďarsku. Na něm už by se měl formovat tým U17 pro nadcházející sezonu a kvalifikaci o evropský šampionát.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

29.10.2018

S Vlašimí v pátek 23.11.

Poslední utkání roku 2018 proti Vlašimi sehrajeme před kamerami ČT Sport v pátek 23. listopadu od 18 hodin.

17.10.2018

Fanshop ve čtvrtek do 17:30

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude zítra výjimečně otevřen pouze do 17:30. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

9.10.2018

Růsek s Chylou zranění

Zbrojováci Antonín Růsek a Tomáš Chyla, kteří měli původně v reprezentační přestávce obléci dres národního týmu, nakonec na srazy svých výběrů ze zdravotních důvodů neodcestovali. Do akce se tedy dostanou čtyři hráči - Ladislav Krejčí v týmu U20, Ondřej Pachlopník v U19 a Lukáš Endl a Kevin Vojtíšek v U16.

2.10.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl a Kevin Vojtíšek byli nominováni do reprezentace U16 pro dva zápasy se Slovenskem (9. a 11. října). Mezi náhradníky je David Jambor.

1.10.2018

Duel v Hradci přenáší ČT

Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Hradcem Králové a Zbrojovkou se odehraje v sobotu 27. října v 17:15 před kamerami ČT Sport.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz