Damián Bariš prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

Damián Bariš prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se domluvil na pokračování spolupráce s Damiánem Barišem. Čtyřiadvacetiletý defenzivní hráč prodloužil v Brně smlouvu do roku 2022.

"Od začátku jsem preferoval možnost v Brně zůstat. Jsem tu už dva roky, našel jsem si tu přítelkyni a jsme tu spokojení," řekl po podpisu Bariš, který do Brna přišel v létě 2018. V první sezóně přispěl z pozice defenzivního záložníka čtyřmi brankami a jednou nahrávkou k postupu do baráže, v součtu s dvěma nadstavbovými zápasy byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem týmu.

Letos je v tomto ohledu dokonce druhý, chyběl pouze dvakrát. Do statistik se zapsal dvěma nahrávkami, to už nastupoval na kraji obrany. "Jsem připraven hrát v záloze i na beku, nechám to na trenérovi. Ani stranu moc neřeším, každá asistence šla z jiné," připomněl s úsměvem fakt, že zatímco skvostný centr na Ondru Pachlopníka poslal na Vyšehradě z levého kraje, Růska našel proti Vlašimi od pravé lajny.

V pátek se rozhodlo o tom, že Damián a spol. budou od příštího ročníku hrát nejvyšší soutěž. "V rozhodování o pokračování spolupráce to roli nehrálo, samozřejmě se ale těším. Čekají nás velké zápasy, i pro fanoušky to bude skvělé. Pomohli nám hodně, jezdili všude a fandili, i když nemohli na stadion, v Hradci nebo na Vyšehradě stáli dvě hodiny za plotem. Klobouk dolů. Vykopali jsme to hlavně pro ně, ať si to užijí," děkuje Bariš za podporu.

Samotný postup už stihl decentně oslavit. "V pátek jsme si doma dali šampaňské na oslavu, v tomto týdnu to oslavíme se spoluhráči a pak jedeme na krátkou dovolenou do Tater, jinak budeme v Brně. Jaro bylo náročné. Doma se Žižkovem jsem to hodně cítil, jinak si ale tělo zvyklo a nebylo to tak hrozné, jak jsme se původně báli. Samozřejmě když jsme hráli někde od patnácté minutě v deseti, bylo to náročnější, ale poprali jsme se s tím," hlásí jeden člen nezničitelného slovenského tria, které spolu s Pavlem Dreksou odehrálo po pauze nejvíc minut. "Asi máme na Slovensku tuhý kořínek," směje se.

Cíl pro nový ročník má Bariš jasný. "Jako nováček se budeme chtít zachránit. Věřím, že hlavně doma budeme schopní uhrát co nejvíce bodů, s podporou fanoušků budeme silní."

další články

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...