Další kolo je tu, Zbrojovka míří do Boleslavi

Další kolo je tu, Zbrojovka míří do Boleslavi

A zase po týdnu do boje. Zbrojovku čeká desátý ligový zápas, míří do Mladé Boleslavi. Ve Středních Čechách se ukáže, na kterou stranu se překlopí doposud vyrovnaná zápasová bilance Zbrojovky (tři výhry, tři remízy, tři porážky).

Brněnské mužstvo se nachází v dobrém rozpoložení. V posledním zápase však přišla citelná ztráta. Přestože Zbrojovka nad Plzní vedla, nedokázala získat ani bod. I v duelu se Západočechy ale Kotalovi svěřenci předvedli, že mají do budoucna rozhodně na čem stavět. Výrazně zlepšené výkony tak ocenilo i brněnské publikum, které po závěrečném hvizdu doprovodilo brněnské hráče na cestě do kabin potleskem a hlasitým: "Hoši, děkujem!". Je nejvyšší čas hodit prohru za hlavu a soustředit se na dalšího protivníka, tedy Mladou Boleslav!

Mužstvo, vedené zkušeným trenérem

Mladá Boleslav před sezónou slušně posílila. Kromě bývalého Slávisty Tavaréze v létě přišlo útočné duo Ďuriš - Wágner, opačným směrem, tedy do Plzně, putoval Jan Chramosta. Po vypršení smlouvy tu také ukončil kariéru bývalý reprezentant David Jarolím. Dlouholetou jedničku Millera vystřídal mezi tyčemi Aleš Hruška.

Ve městě automobilů také působí Jiří Skalák a Jan Šisler, které mají brněnští fanoušci v živé paměti, neboť je v minulé sezóně mohli sledovat ve zbrojováckém dresu. Kromě výborného útoku se Boleslav chlubí také nejlepší obranou v lize. Modrobílí inkasovali pouze šestkrát. Mužstvo od začátku roku 2014 vede Karel Jarolím, který je úzce spjat s pražskou Slavii. S tou vybojoval dva tituly a zahrál si s ní i evropské poháry. Boleslav má na svém kontě čtrnáct bodů a patří ji osmá příčka.

Plzeň je zapomenuta

Nálada v brněnské kabině je i přes prohru dobrá. Jak již bylo mnohokrát zmiňováno, Brno po bodech sahalo i tentokrát, nakonec se muselo před silným soupeřem sklonit. Podle slov trenéra Kotala se musí jeho mužstvo vyvarovat hloupých chyb a přidat více efektivity v zakončení. Jak moc na tom Zbrojováci pracují, se ukáže již tuto sobotu v 17 hodin.

Do Mladé Boleslavi určitě neodcestují Mezlík, Pašek, Markovič a Keresteš. Se Slančíkem již Kotal počítal, ovšem ten onemocněl. Doma také zůstane Francouz Moukanza, který pyká za červenou kartu.

Vzájemné duely

Zbrojovka se s středočeským týmem střela celkem osmnáctkrát. Šestkrát se radovalo Brno, devětkrát zvítězil soupeř a pouze třikrát skončil duel remízou. Zhruba před rokem jsme před třemi tisíci přihlížejícími padli 5:2, přestože jsme po brance Buchty vedli. Jarní duel v Brně skončil 1:1, v závěru vyrovnával Šumbera.

Poslední výhra se datuje až do srpna 2010, venkovní tříbodový zisk je ještě o rok a půl starší. Vzájemná bilance tedy vyznívá lépe pro svěřence Karla Jarolíma. Pojďme povzbudit Zbrojovku i v tomto utkání! Na vítězství s Bolkou čekáme dlouho, a to je třeba změnit!

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...