Černín, Lhotecký a Mach míří do Blanska

Černín, Lhotecký a Mach míří do Blanska

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno potvrzuje přesun trojice hráčů do týmu druholigového nováčka FK Blansko. Jakub Černín a Claude Lhotecký zde budou hostovat do konce sezóny, Marek Mach do Blanska přestupuje (jedná se o přestup s právem na zpětný odkup).

Dvaadvacetiletý stoper Jakub Černín je odchovancem Zbrojovky, za tu si první dva profesionální starty připsal v loňském ročníku druhé ligy. Debut v Třinci ozdobil gólem, který nakonec znamenal remízu. V letošním ročníku FORTUNA:LIGY nasbíral v pěti zápasech 339 minut, během nich si do statistik zapsal jednu asistenci a jednu žlutou kartu. V minulosti už hostoval v Líšni.

Od začátku přípravy byl v Blansku na zkoušce taktéž devatenáctiletý útočník Claude Lhotecký. I on je odchovancem našeho klubu. Letos si proti Olomouci připsal premiérový start v nejvyšší soutěži, když naskočil na posledních patnáct minut proti Sigmě Olomouc. Kromě toho nastoupil v osmi zápasech za "béčko", třikrát se zapsal mezi střelce a na jeden gól přihrál. Lhotecký zároveň ve Zbrojovce prodloužil smlouvu do léta 2022.

Záložník Marek Mach je do třetice odchovanec našeho klubu. Do prvního mužstva se propracoval v létě 2019, v minulé sezóně naskočil do šesti zápasů. Letos naskakoval za "béčko", v devíti duelech vstřelil pět branek. V Machově případě se nejedná o hostování, nýbrž o přestup s právem na zpětný odkup.

Fotbalový klub přeje všem třem mladým hráčům hodně štěstí a fotbalových úspěchů!

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...