Černín, Lhotecký a Mach míří do Blanska

Černín, Lhotecký a Mach míří do Blanska

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno potvrzuje přesun trojice hráčů do týmu druholigového nováčka FK Blansko. Jakub Černín a Claude Lhotecký zde budou hostovat do konce sezóny, Marek Mach do Blanska přestupuje (jedná se o přestup s právem na zpětný odkup).

Dvaadvacetiletý stoper Jakub Černín je odchovancem Zbrojovky, za tu si první dva profesionální starty připsal v loňském ročníku druhé ligy. Debut v Třinci ozdobil gólem, který nakonec znamenal remízu. V letošním ročníku FORTUNA:LIGY nasbíral v pěti zápasech 339 minut, během nich si do statistik zapsal jednu asistenci a jednu žlutou kartu. V minulosti už hostoval v Líšni.

Od začátku přípravy byl v Blansku na zkoušce taktéž devatenáctiletý útočník Claude Lhotecký. I on je odchovancem našeho klubu. Letos si proti Olomouci připsal premiérový start v nejvyšší soutěži, když naskočil na posledních patnáct minut proti Sigmě Olomouc. Kromě toho nastoupil v osmi zápasech za "béčko", třikrát se zapsal mezi střelce a na jeden gól přihrál. Lhotecký zároveň ve Zbrojovce prodloužil smlouvu do léta 2022.

Záložník Marek Mach je do třetice odchovanec našeho klubu. Do prvního mužstva se propracoval v létě 2019, v minulé sezóně naskočil do šesti zápasů. Letos naskakoval za "béčko", v devíti duelech vstřelil pět branek. V Machově případě se nejedná o hostování, nýbrž o přestup s právem na zpětný odkup.

Fotbalový klub přeje všem třem mladým hráčům hodně štěstí a fotbalových úspěchů!

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...