Šestnáctka zdolala v prestižní bitvě Olomouc

B r n o - Mladší dorost (U16) si o víkendu připsal cenný skalp druhého mužstva tabulky, když porazil Olomouc na svém hřišti 2:1. O branky se postarali Koláčný a Zachoval. Zbrojovka je aktuálně na čtvrté příčce.

Radovan Mlaskač (Zbrojovka Brno): "Do utkání jsme vstoupili opatrně a se zbytečným respektem, opět jsme inkasovali brzkou branku po našem nedůrazu v pokutovém území. To se projevilo na výkonu mužstva v dalších dvaceti minutách, kdy jsme se na hřišti trošku hledali. S přibývajícím časem jsme hru vyrovnali a především díky důrazu ve středu pole jsme začali mít herně navrch, což vyvrcholilo ve 22. minutě - po dobré práci Hložka vstřelil vyrovnávací branku Koláčný. Od této chvíle jsme si vytvářeli brankové příležitosti, byli důrazní v osobních soubojích, lépe reagovali na odražené míče a zrychlili hru. Ve 26. minutě jsme navíc opět po velmi dobrém soubojovém chování Hložka a střele Zachovala zpoza šestnáctky šli do vedení. Ve druhém poločase jsme hráli více na jistotu, soupeř měl více ze hry, my hrozili z rychlých protiútoku. Soupeře jsme nutili ke ztrátám agresivním pojetím a rychlým dostupováním. Olomouc se dostala k několika střelám převážně za hranicí velkého vápna, stoprocentní šance jsme jim nepovolili a mohli navíc sami rozhodnout, ovšem samostatné úniky jsme neproměnili. Po celou dobu mělo utkání vysoké tempo i na těžkém, podmáčeném terénu. Střídající hráči jej pomohli udržet, rychle se zapracovali a přizpůsobili."