neděle 10.3.2019

6 Zbrojovka Brno
0 Žižkov
18.kolo

neděle 17.3.2019

3 Č. Budějovice
2 Zbrojovka Brno
19.kolo

pátek 22.3.2019

1 Opava
3 Zbrojovka Brno
příp.

neděle 31.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

neděle 14.4., 16:30

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Na stoperu se cítím líp, prozrazuje Kuba Šural

Na stoperu se cítím líp, prozrazuje Kuba Šural

B r n o - Obránce Jakub Šural v minulém utkání na hřišti Chrudimi vinou žlutých karet v nominaci scházel, nemohl tak rozšířit svou podzimní bilanci jedenácti odehraných zápasů. Proti Žižkovu už by se ale do hry dostat mohl, a to ve staronové roli stopera.

09.03.2019 | Martin Lísal

 

Lukáš Kryštůfek je vykartovaný, Petr Pavlík dlouhodobě zraněný a Lukáše Vraštila také brzdí zdravotní trable. "Osobně s tím nemám problém, naopak. Na stoperu se cítím líp. Vlastně se na ten post vracím, protože jsem tu hrál odmalička do nějakých devatenácti let, v reprezentaci občas i později. Je to samozřejmě trochu jiné, zodpovědnost je ještě větší. Ale nastupoval jsem tak i v přípravě a za juniorku, takže nebylo třeba nic složitě oprašovat," říká Kuba před blížícím se zápasem.

Jak se dvaadvacetiletý hráč na Žižkov chystá? "Tak jako na každý zápas; ať už hraju, nebo ne, snažím se makat. S trenéry jsme se bavili o tom, že je potřeba hru zjednodušit, někdy my stopeři až moc držíme míč. Hru soupeře jsme si několikrát rozebrali, viděli jsme je na videu a věřím, že se na ně dovedeme připravit. Nejspíš budou čekat na naše chyby, my musíme hrát jednoduše, eventuálně si pomoci třeba standardkou. Cílem je pochopitelně výhra, hrajeme doma a potřebujeme bodovat," věří Šural v další jarní úspěch.

Ten předcházející sledoval s ohledem na výše zmíněný trest v civilu. "Kluci zápas zvládli navzdory nepříznivému průběhu, to je cenné i pro psychiku týmu. V kabině je tím pádem lepší nálada, ale je potřeba to nechat za sebou, protože už je to minulost; od pondělka se soustředíme na další zápas, tedy na Žižkov."

Na závěr rozhovoru promluvil Kuba i o občasných změnách tréninkového režimu. "Mám trochu problém v tom, že mám hodně svalů, od nějakých osmnácti, devatenácti let. Testy vycházejí v pohodě, i ty rychlostní, ale problém je v tom, že v nějaké minutáži ke konci jsem vinou toho víc zakyselený, přidávají se křeče a tak dále. Takže občas, když je posilovna, dělám jiné věci, než zbytek týmu, spíše směrem ke kondičním prvkům," prozradil novinářům.

 

Aktuality

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v úterý 12. a 19. března uzavřen. K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz