sobota 2.3.2019

1 Chrudim
2 Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3.2019

6 Zbrojovka Brno
0 Žižkov
18.kolo

neděle 17.3.2019

3 Č. Budějovice
2 Zbrojovka Brno
19.kolo

pátek 22.3., 14:00

Opava
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 31.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Trenér Šustr na startu přípravy

Trenér Šustr na startu přípravy

B r n o - Na trenéra Šustra čeká první přípravné období v pozici hlavního trenéra "A" týmu. V pátek ráno nejprve předstoupil před hráče, poté je vedl na úvodním zimním tréninku. A samozřejmostí byl i rozhovor o tom, co Zbrojovku v přípravě čeká.

05.01.2019 | Martin Lísal

 

Trenére, jaké jsou pocity na prahu dvouměsíční přípravy, první u áčka?
Těšil jsem se, až to začne, tak jako vždycky. V uvozovkách nicnedělání mě nebaví a vždy se nemůžu dočkat prvního dne přípravy. I když se samozřejmě fotbalu věnuju i v době volna a svátků.

Přes vánoční svátky tedy neproběhla odpočinková kúra?
Jak už jsem říkal, v mém případě je to hodně o sebevzdělávání, fotbal se pořád vyvíjí. Fotbalová literatura, sledovat, kde se co děje. Na Štědrý den jsem se ale díval spíš na stromek, fotbal jsem zahlídl opravdu jen na chvilku a nevěnoval jsem mu takovou pozornost.

Jaký bude model zimní přípravy?
Vycházím z toho, čemu věřím, což se moc nemění. Příprava jako taková už nějakou dobu není jako za nás, kdy jsme naběhali obrovské porce kilometrů v lese. Vyznávám trend vše dělat na hřišti, takže většina cvičení proběhne tam. Pokud se chceme učit hrát nějaký fotbal, musíme ho i trénovat. Někdy nás samozřejmě čeká dvoufázový trénink, posilovna, jinak by ale vše mělo probíhat s míčem.

Na startu se zatím neobjevila žádná posila, jen navrátilci z hostování. Nejsi z toho nervózní?
Vždy říkám, že trénuju s tím, co mám. Aktuálně mám k dispozici kádr 21 hráčů do pole, s těmi pracuji. Intenzivně se rozhlížíme a chceme posílit, ale stále kladu důraz na to, že o nově příchozím hráči musíme být opravdu přesvědčeni, že nás posílí.

Pojďme nyní k hráčům, kteří se do Zbrojovky vrátili. Kuba Přichystal v Líšni na podzim řádil, na jaký post s ním počítáte a co od něj očekáváte?
Vnímám, že hostování v Líšni mu hodně pomohlo. Sehrál spoustu zajímavých zápasů, nastřílel dost branek, pomohlo mu to i psychicky. I když s námi trénoval a hrál přípravný zápas v Rakousku, ukázal, že v něm je potenciál a že chce pracovat. Věřím, že bude schopen se prosadit. V jeho případě je více možností, jak jej nasadit. Je to rychlostní typ, může hrát podhrot nebo křídelního hráče. Uvidíme, kde mu to bude nejvíc vyhovovat a co bude sedět týmu.

Co Ondra Vintr? Také jemu se ve Vyškově celkem dařilo.
Je to podobné, i Ondra může hrát na levé straně na více postech. Bude záležet jen na něm, chci vyzkoušet všechny varianty.

Na jaké posty aktuálně hledáte posily? Je mezi nimi i gólmanská pozice?
Hledáme křídla, do budoucna krajní obránce. O gólmany se v tuto chvíli poperou Pavel Halouska a Jiří Floder. Během ledna nás čeká spousta zápasů, mají možnost ukázat, že to budou zvládat. A když to nepůjde, budeme hledat alternativu.

Po podzimu zaznělo, že cílem klubu zůstává postup. Platí to?
Cíl je stále stejný, to zaznělo i v kabině – minimálně baráž. Nemůžeme z toho uhnout ani o kousek, hráči to vědí a v průběhu přípravy se ukáže, nakolik to budou zvládat.

V první fázi přípravy vás čeká především Tipsport liga, v jejím rámci i soustředění na Maltě.
Zápasy, které máme možnost sehrát, budou mít svou kvalitu, navíc se jedná o soutěž. Nabídka soustředění nám přišla vhod, jinak bychom do tepla v tomto období asi nejeli. Pokud tahle možnost byla, využili jsme ji.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v úterý 12. a 19. března uzavřen. K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz