sobota 2.3.2019

1 Chrudim
2 Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3.2019

6 Zbrojovka Brno
0 Žižkov
18.kolo

neděle 17.3.2019

3 Č. Budějovice
2 Zbrojovka Brno
19.kolo

pátek 22.3., 14:00

Opava
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 31.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Cukroví? Počkejme, co řekne v pátek váha, usmívá se Lukáš Vraštil

Cukroví? Počkejme, co řekne v pátek váha, usmívá se Lukáš Vraštil

B r n o - Již zítra začíná Zbrojovákům zimní příprava, chybět u toho nebude ani Lukáš Vraštil. Čtyřiadvacetiletý obránce se na tradiční dřinu chystá v Brně už potřetí a patří k početně menší skupince hráčů, která se na nadcházející období spíše těší.

03.01.2019 | Martin Lísal

 

Lukáši, už zítra to vypukne. Hráči se na tuhle fázi sezóny většinou netváří nadšeně, jak je to v tvém případě?
Většinou se na zimní přípravu celkem těším a řeknu to znovu i letos (úsměv). Je to někdy nepříjemné a náročné, ale patří to k fotbalu a jakž takž to mám rád.

Příprava bude nezvykle dlouhá, první zápas v lize vás čeká až v březnu. Bude to i pro vás v tomhle ohledu těžší?
Délka je možná jedna z mála věcí, která mne oproti minulým rokům trochu znejistěla. Ale uvidíme, jak to bude vypadat. Program tomu bude uzpůsobený a výhoda je, že máme delší čas na to, abychom se nachystali opravdu dobře a šlapalo nám to. Musíme toho využít.

Jak se ti dařilo plnit individuální plán?
Vše mám splněno, ještě mi chybí čtvrteční běh. Nemoc ani virózu jsem nepotkal a žádná komplikace nenastala. Snad to bude dobré i nadále.

Když jsme u těch nemocí – v tomto období jsou poměrně typické. Máš nějaký vlastní recept, jak se nachlazení bránit?
Stoprocentně se tomu ubránit asi nejde, ale já celkem věřím v sílu pozitivního myšlení. Zkrátka chci zůstat zdravý. Samozřejmostí k tomu ale je dobrá životospráva.

Kromě virů a bakterií na hráče přes vánoční svátky útočí i přemíra cukroví a jiných dobrot. I to bylo v pohodě?
Cukroví nijak zvlášť neřeším. Snažím se být na sebe tvrdý, na druhou stranu mám sladké rád a vím, že o vánocích si ho můžu dopřát. Nijak zvlášť se hlídat nemusím, ale počkejme, co na to řekne v pátek váha (smích).

Jak jsi vánoční svátky trávil? V klidu a pohodlí domova, nebo na cestách?
Měli jsme vánoce hodně o cestování, protože přítelkyně je z Prahy. Před svátky jsme byli doma, pak na Štědrý den se rozjeli každý ke své rodině a po svátcích objeli babičky.

A na nějakou zahraniční dovolenou čas zbyl?
Hned po skončení sezóny jsme byli v Thajsku, bylo to moc fajn. Měli jsme koupené letenky a hotel na první dva dny, zbytek jsme plánovali až na místě. Dost jsme cestovali, podle toho, co jsme chtěli vidět a kam se vydat. Ale i nějaký odpočinek na pláži jsme stihli.

Cestování vás čeká i v rámci přípravy. Ještě v lednu se vydáte na Maltu, po mnoha letech tedy místo tradiční cesty do Turecka přichází změna. Už jsi tam někdy byl, nebo to pro tebe bude premiéra?
Byl jsem tam jednou s reprezentací, ale tehdy šlo v podstatě jen přílet, trénink, zápas a odlet. Ostrov tak znám jen z autobusu a jsem na něj zvědavý. I teď bude program hodně nahuštěný, čekají nás tři zápasy během týdne. Znám alespoň stadion, na kterém budeme hrát.

Věříš tomu, že i přes nepovedený podzim dokáže Zbrojovka zaútočit na přední pozice a dojít si tak za svým cílem a snem?
Cíl je pořád pevně daný a je jím postup. Jsem přesvědčený, že se nám to podaří. Máme před sebou dlouhou přípravu a v ní dobré podmínky a je na nás, abychom to zvládli.

A je pro tebe důležité, jestli to bude na stoperu, levém nebo pravém kraji obrany?
Vůbec, je mi to jedno. Pokud budu platný pro tým, nastoupím kdekoliv. Klidně i na hrotu, když to k něčemu bude a budu tam dávat góly (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v úterý 12. a 19. března uzavřen. K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz