U19: Zbrojovka slaví první výhru, porazila Slavii

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky oslavili v pátek první letošní vítězství. V utkání se Slavií brali body zejména díky vyvedené první půli, v níž skórovali Janošek a Doubravský. Po změně stran se skóre již nezměnilo.

Zbrojovka měla skvělý vstup do utkání a po sedmi minutách šla do vedení. Za ruku ve vápně nařídil sudí penaltu, kterou bezpečně proměnil kapitán Janošek.

Brňané nadále dominovali, Přibyla protáhl povedenou ranou Kříž. Ve 27. minutě už se skóre ale měnilo. Zikl v rychlém kontru posunul míč na Doubravského a ten si věděl rady, 2:0.

Až pak se ke slovu dostala Slavia, korekci skóre ale zabránil nejprve na brankové čáře Obůrka, pár minut poté skvělým zákrokem Mrázek.

Po změně stran se hosté snažili dostat zpět do zápasu, v cestě jim ale stál jistě chytající Mrázek. Zbrojovka mohla zápas definitivně rozhodnout po některých z brejků, zejména Jamborovi ale nebylo dnes souzeno dát gól. I tak ale Brňané výhru uhájili a poprvé letos brali plný počet bodů.

"V kvalitním utkání si hráči sáhli na dno svých sil a díky kvalitní defenzivě jsme zvítězili," zhodnotili zápas trenéři Šustr, Maléř a Duroň.

16.09.2016 | Martin Lísal

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky oslavili v pátek první letošní vítězství. V utkání se Slavií...