ŽENY: Zbrojovka zvládla derby a upevnila si vedení

R o s i c e - Třeskutou bitvu o první místo ženy Zbrojovky zvládly. V obou poločasech vsítily po jedné brance a výhra 2:0 nad Horními Heršpicemi jim upevnila vedení v tabulce.

Derby o první místo začalo svižně, oba týmy se střídaly v aktivitě. V dresu Zbrojovky mířila těsně vedle Špičková, Chrenková zase nevyzrála na brankářku.

Po čtvrthodině hry se už skóre měnilo. Kučerové centr obrana soupeřek odvrátila jen k Lucii Šimkové, pro kterou nebylo problémem otevřít skóre utkání i svůj soukromý gólový účet v barvách Zbrojovky.

Ještě do pauzy viděli diváci v Rosicích šance na obou stranách, ovšem bez využití. Ve druhé půli měla první větší šanci Tomešová, to ještě hostující hráčky ustály. Ale v 61. minutě se z přímého kopu krásně trefila Gabriela Špičková, jejíž gól vnesl klid na brněnské kopačky.

Zbrojovka tedy zvítězila 2:0 a v čele tabulky má aktuálně čtyřbodový náskok. Další zápas na Brňanky čeká již v neděli 26. října v Olomouci.