30.kolo

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.8.Pachlopníkům gól nestačil, juniorka podlehla v Třinci 1:2TRI - BRN 2:1, 5.kolo | Martin LísalT ř i n e c - Junioři Zbrojovky sice na hřišti Třince vedli po gólu uzdraveného Pachlopníka 1:0, soupeř ale ve druhé půli duel otočil a zvítězil 2:1. Své další šance Brňané totiž nevyužili a nastřelili jen tyč.
18.8.VIDEO: Nemůžeme se chlácholit, jdeme dál, hlásí Vraštil po výhřeBRN - CEB 2:1, 5.kolo | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: B r n o - Brněnská sestava našla v nově rozjeté sezoně několik stálic, které se pevně usadily v sestavě. Zatímco v útoku kraluje Lukáš Magera, v obraně pak neohroženě působí Lukáš Vraštil. Hráč, který od zápasu ve Vlašimi pravidelně nastupuje v základu na pozici stopera, patřil v pátečním duelu proti budějovickému Dynamu mezi jeho ústřední postavy.
18.8.U19: Dorostenci porazili Zlín, výhru trefil JurásekBRN - ZLF 1:0, 2.kolo | Martin LísalR o s i c e - Dorostenci Zbrojovky slaví ve druhém utkání první vítězství. Na hřišti v Rosicích se utkali se Zlínem, vyrovnané utkání rozhodl z pokutového kopu David Jurásek.
17.8.VIDEO: Páteční jedenáctka s Chicem Gomesem!Martin LísalB r n o - Pátek znamená jediné - je tu již čtvrtý díl Páteční jedenáctky! A rozhodně se jedná o díl jedinečný a rekordní - totiž portugalský obránce Chico Gomes totiž odpovídal opravdu poctivě a výsledkem je skoro desetiminutové video!
17.8.Zbrojovka představila nově vzniklou Klubovou fotbalovou akademiiMartin LísalB r n o – Ve čtvrtek 9. srpna proběhlo v Kongresovém sálu Hotelu Avanti setkání představitelů klubu s rodiči mladých fotbalistů, na němž byl oficiálně představen projekt nově vzniklé Klubové fotbalové akademie. Toto setkání symbolicky posvětilo rozjezd projektu se statutem Klubové akademie FAČR, který má za cíl zkvalitnit a harmonizovat vývoj hráčů s ohledem na sportovní progres, kvalitu výchovy a vzdělávání.
17.8.Skvělá první půle a další Magerova trefa. Zbrojovka doma přehrála České Budějovice BRN - CEB 2:1, 5.kolo | Daniel Kinc. FOTO: Martin TajčB R N O - V rámci pátého kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže přivítala Zbrojovka na svém stadionu před televizními kamerami dosud stoprocentní Dynamo České Budějovice. Pivarníkovi svěřenci převedli v první půli vydařený výkon, podpořený dvěma góly a několika dalšími šancemi. Hosté zkraje druhého poločasu snížili, ale na vyrovnání už se nezmohli, a poprvé v sezóně tak ztratili body. To Zbrojovka zapíše druhou výhru v sezóně.
17.8.VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Českými BudějovicemiBRN - CEB 2:1, 5.kolo | Martin Lísal. FOTO: Vlastimil HomolaB r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvládli veledůležité utkání s Českými Budějovicemi, díky dvěma gólům v první půli zvítězili 2:1. Stali se tak prvním mužstvem, které v letošní sezoně obralo Jihočechy o body.
17.8.VIDEO: Snažím se pro mužstvo udělat maximum, říká pětigólový střelec MageraBRN - CEB 2:1, 5.kolo | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Martin TajčB r n o - Neuvěřitelná série i nadále pokračuje! Lukáš Magera se prosadil i v pátém mistrovském utkání za sebou a nadále tak kraluje druholigovým střelcům. Není tedy divu, že v brněnské mixzóně se už před novináři cítí skoro jako ryba ve vodě.
16.8.VIDEO: Je tu další zápas, do Brna míří České Budějovice!BRN - CEB 2:1, 5.kolo | Martin LísalB r n o - Na fotbalisty Zbrojovky čeká v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pátý test. Na Srbské se představí doposud stoprocentní České Budějovice, hraje se netradičně v pátek v 18:30 a zápas přenášejí kamery České televize.
15.8.Trenér Pivarník před utkáním s Českými BudějovicemiBRN - CEB 2:1, 5.kolo | Martin LísalB r n o - Srpen se láme do své druhé poloviny a pozvolna se blíží další domácí zápas. A pořádně těžký - do Brna totiž přijedou doposud stoprocentní České Budějovice. Hraje se netradičně v pátek v 18:30, utkání přenášejí kamery České televize.
15.8.U18: Vítězná premiéra se SlováckemBRN - SLO 5:2, 1.kolo | Martin LísalB r n o - Dorostenci Zbrojovky (U18) vstoupili do nové sezóny vítězně. Na domácím hřišti přemohli Slovácko 5:2, hattrickem se blýskl Marián Banda.
15.8.U16: Zbrojovka si v prvním utkání poradila se SlováckemBRN - SLO 3:1, 1.kolo | Martin LísalB r n o - Dorostenci Zbrojovky (U16) změřili v prvním utkání síly s tradičním rivalem - Slováckem. Po vyrovnané první půli nakonec urvali Brňané výhru po výsledku 3:1.
14.8.Antonín Růsek po utkání na ŽižkověZIZ - BRN 3:2, 4.kolo | Martin LísalP r a h a - Devatenáctiletý útočník Antonín Růsek si po gólové nahrávce z minulého utkání připsal v neděli na Žižkově i gól. Nakonec to ale bohužel bodový zisk neznamenalo, v konečném součtu totiž Brňané podlehli 2:3.
14.8.VIDEO: Se Švancim na Žižkov! Až na výsledek výborný zážitek, shodli se zúčastněníMartin LísalP r a h a - Je neděle 12. srpna, typické letní ospalé dopoledne. To ale neplatí pro fanoušky Zbrojovky, kteří různými cestami vyrážejí na Prahu. Jedno z aut odjíždí přímo ze Srbské - a spolu s Petrem Švancarou v něm sedí i dva fanoušci, kteří právě výjezd se Švancim vyhráli v poločasové soutěži během druholigové generálky.
13.8.Program týmů Zbrojovky v týdnu od 13. do 19. srpnaMartin LísalB r n o - V nadcházejícím týdnu už se do ligových bojů pouští také žákovské týmy a výběry U18 a U16. Do akce se navíc vydá hned osm reprezentantů (přičemž devátý z nominace vypadl pro zranění). Jak tedy bude vypadat týdenní program Zbrojováků?
13.8.U13: Zbrojováci skončili druzí na turnaji v ModřicíchMartin LísalM o d ř i c e - Mladí Zbrojováci se na turnaji O pohár starosty města Modřice rozhodně neztratili! Během třídenního klání, jehož byla Zbrojovka spolupořadatelem, dokráčeli až do finále, v němž nakonec podlehli pražské Spartě.
12.8.Tlak ve druhé půli nestačil, junioři ve Zbýšově prohráli se ZlínemBRN - ZLF 1:3, 4.kolo | Daniel KincZ B Ý Š O V - Junioři v rámci čtvrtého kola soutěže přivítali v azylu ve Zbýšově Zlín. Ševci se ujali vedení z penalty, na tu však již za dvě minuty odpověděl - také ze značky pokutového kopu - Kroutil. Ještě v první půli si ševci vzali vedení zpět, ve druhé půli přestáli tlak i tutovky Brna, a v závěru přidali definitivní pojistku. Jihomoravané tak poprvé v sezóně nebodovali.
12.8.Dva góly na body nestačily, Zbrojovka na Žižkově prohrála 2:3ZIZ - BRN 3:2, 4.kolo | Kryštof Severa. FOTO: Tomáš PaulíkP R A H A - V rámci čtvrtého kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY se utkala brněnská Zbrojovka s Viktorií Žižkov. Ačkoli šla Zbrojovka do vedení, tak ještě do poločasu dokázala domácí Viktoria duel obrátit. Ve druhé půli přidal každý z týmů po jedné brance a ze Žižkova odjíždí Brňané bez bodu.
12.8.Trenér Pivarník po utkání na ŽižkověMartin LísalB r n o - Fotbalisté Zbrojovky nezvládli zápas na hřišti Viktorky Žižkov. Dokázali sice dvakrát skórovat, soupeři ale chybami nabídli hned tři trefy a z Prahy se tak vraceli bez bodů.
12.8.Pavel Eismann po utkání na ŽižkověMartin LísalB r n o - Obránce Pavel Eismann v utkání na hřišti Žižkova zažehl jiskru naděje, po jeho rohovém kopu snížil na 2:3 Lukáš Magera. Přes veškerou snahu už ale Zbrojováci další gól nepřidali a ze Žižkova se vraceli bez bodů.
10.8.Vyjádření vedení klubu FC Zbrojovka Brno ke konci angažmá Jana PolákaKlubB r n o - Vážení sportovní přátelé a věrní fanoušci, s ohledem na množství nepřesných a zavádějících informací, které se objevují v posledních dnech ve sportovních denících, cítíme potřebu sdělit několik konkrétních faktů v souvislosti s koncem angažmá hráče Jana Poláka ve Zbrojovce.
10.8.Na Žižkov! Zbrojovka se po pěti letech představí pod vysílačemZIZ - BRN 3:2, 4.kolo | Martin LísalB r n o - Milovníci tradičních bitev, fotbalové historie a míst s osobitým kouzlem zpozorněli - Zbrojovka se chystá na Žižkov! A to po dlouhých pěti letech, které uplynuly od posledního vzájemného soutěžního utkání.
10.8.VIDEO: Páteční jedenáctka s Damiánem BarišemMartin LísalB r n o - Je tu pátek - a s ním další, v pořadí již třetí díl nového videodotazníku s názvem Páteční jedenáctka! Před kameru tentokrát usedl Damián Bariš, další z letních posil.
10.8.U19: Na úvod sezony prohrála Zbrojovka v PříbramiPRI - BRN 2:0, 1.kolo | Martin LísalP ř í b r a m - Starší dorostenci Zbrojovky, kteří letos obhajují bronzovou příčku, vstoupili do nové sezóny na hřišti Příbrami. Na silného soupeře nakonec vyzrát nedokázali a podlehli 0:2.
10.8.U17: Také "sedmnáctka" v prvním utkání prohrálaPRI - BRN 2:0, 1.kolo | Martin LísalP ř í b r a m - Mladší dorostenci Zbrojovky si v premiéře na hřišti Příbrami připsali stejný výsledek, jako jejich starší kolegové. Přes řadu šancí podlehli 0:2, vítězný gól padl z pokutového kopu.
9.8.ROZHOVOR Z PROGRAMU: Pavel EismannMartin LísalB r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Chrudimí jste si mohli přečíst rozhovor s Pavlem Eismannem, jednou z letních posil. Krajní obránce se shodou okolností právě v Chrudimi narodil a začínal tu s fotbalem. Přepis rozhovoru vám nyní nabízíme jako obvykle na webu.
7.8.VIDEO: Chci být mužstvu co nejprospěšnější, hlásí třígólový MageraBRN - CHR 3:0, 3.kolo | Michal Hladký. FOTO: Jaroslav Drápal (FOTEX)B r n o - Tři zápasy, tři góly. Taková je bilance největší letní posily Lukáše Magery, kterou naposledy vylepšil v nedělním zápase proti nováčkovi z Chrudimi druhým gólem do sítě brankáře Mrázka.
6.8.VIDEO: Takové zápasy jsem měl naposled v dorostu, usmíval se dvougólový střelec BarišBRN - CHR 3:0, 3.kolo | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Jaroslav Drápal (FOTEX)B r n o - Veliká úleva byla znát v nedělním večeru na tvářích všech hráčů i fanoušků brněnské Zbrojovky. Domácí totiž konečně začali potvrzovat roli favorita a ve třetím kole jednoznačně přehráli nováčka z Chrudimi. Jedním ze strůjců důležité výhry byl i Damián Bariš, čerstvá letní akvizice.
6.8.Juniorka veze ze Slovácka bod, v duelu plném šancí ale sahala po výhřeSLO - BRN 2:2, 3.kolo | Martin LísalK u n o v i c e - Junioři Zbrojovky ve třetím letošním utkání poprvé nebodovali na plno, na hřišti Slovácka k tomu ale nebyli daleko. V bitvě bohaté na šance vedli ještě pět minut před koncem 2:1, soupeř ale dokázal vyrovnat a poslední Hykšovu střelu pak zastavilo břevno.
6.8.Program týmů Zbrojovky v týdnu od 6. do 12. srpnaMartin LísalB r n o - V tomto týdnu už začínají ligové boje také dorosteneckým týmům, žáky pak čeká prestižní třídenní turnaj O pohár starosty města Modřice. Na web se tak vrací tradiční souhrn toho, co na brněnské týmy v týdnu čeká.