Ve Vyškově poprvé vítězně, Opavu položil Přichystal

Na první vítězství jsme v letošní Tipsport lize čekali do posledního zápasu základní skupiny. Velkou roli v něm sehrál Jakub Přichystal, který nejen že nahrál na úvodní trefu Pavlu Zavadilovi z prvního dějství - po vyrovnání Slezanů jim vzal v 76. minutě vítr z plachet podruhé.

Oba týmy usilovaly o první výhru v přípravě. V první zajímavější možnosti se ocitl Kuzmanović, ve vápně jen těsně nedosáhl na míč. Na druhé straně zakončoval rychlou akci Zoubele, jehož střelu Květoň vyrazil a Zavadilův pokus o dorážku skončil rohovým kopem.

Optická převaha Zbrojovky se zhruba po půlhodině vytratila vinou řady nepřesností, naopak Doležal musel zakročit například proti hlavičce aktivního Kuzmanoviće. Sedm minut před pauzou ovšem pláchl opavské obraně Přichystal, předložil krásný míč Pavlu Zavadilovi a ten se nemýlil, 1:0.

Poločasovou pauzu orámovaly šance Opavy. Kuzmanović nepropálil Doležala, po následném rohu hlavičkoval stejný hráč do břevna. Již po změně stran to Opavě vyšlo, po zmatcích v obraně dokázal Melichárek vyrazit pokus Janetzkého, na dorážku Ondřeje Pyclíka byl ovšem krátký a bylo to 1:1.

Brnu mohl vrátit vedení Kučera, Janoščinova příhra jej poslala do výtečné pozice, gólman ale neméně výtečně zakročil. Na druhé straně se pěkným zákrokem blýskl Melichárek, když v hektické desetivteřinovce vyrazil míč po Simerského střele na břevno, branková konstrukce mu pomohla i při dorážce.

Opavané trefovali tyče či břevna i nadále, po ráně Janetzkého to bylo opět s přispěním skvělého Melichárka. To už Brno znovu vedlo - vtipný Weberův pas za obranu vylepšil Jakub Přichystal kličkou gólmanovi a vsítil svůj první gól v áčku Zbrojovky.

V závěrečných minutách se na výsledku 2:1 pro Brno nezměnilo již nic, Zbrojováci tak vybojovali první výhru roku 2016.

Trenér Kotal hodnotí utkání s Opavou
16.01.2016 | Martin Lísal

V y š k o v - Poslední zápas skupinové fáze Tipsport ligy Brňané nakonec zvládli, Opavu ve Vyškově...