Úspěšná série juniorky skončila prohrou na Dukle

P r a h a - Juniorka Zbrojovky nalezla po šesti zápasech přemožitele, na Julisce podlehla Dukle 2:3. Oba góly vsítil v první půli Rybička, po změně stran se místy drtivý tlak nepovedlo přetavit v další gól.

Zbrojovka, povzbuzena čtyřmi výhrami v řadě, zahájila zápas aktivně a zahrozila už v sedmé minutě, výsledkem byl ovšem jen rohový kop. Skóre se tak měnilo až později - ve 22. minutě se po centru dostal k odraženému míči Petr Rybička a svým sedmým jarním gólem poslal Brno do vedení.

Chvilku poté se blýskl dobrým zákrokem Záleský, když lapil Vlčkův pokus, vzápětí na druhé straně jen těsně pálil Přichystal. Hektickou pětiminutovku zakončil vyrovnávacím gólem Edmond.

A tři minuty poté přišel druhý úder Dukly. Tlak Zbrojovky skončil ztrátou míče a ukázkově zakončeným brejkem. Na jeho konci byl Douděra - 2:1.

Brno ale nesložilo zbraně. Rybička chvilku před pauzou ještě nestřílel přesně, v nastaveném čase ale dostal šanci na reparát. Šimek zahrál ve vápně rukou a byl vyloučen. Nařízenou penaltu pak proměnil právě Petr Rybička. Osmý gól na jaře znamenal, že se Petr dotáhl na doposud nejlepšího střelce juniorky Vávru (který zase dával góly jen na podzim, poté odešel na hostování do Třince).

Do druhého dějství tedy Zbrojovka vstoupila s převahou jednoho muže v poli. Jak už to tak ale někdy ve fotbale bývá, souvislý tlak se nepovedlo přetavit v rozhodující gól. Dukla zahrozila jen sporadicky, v jednom takovém momentu ale musel Záleský tasit skvělý zákrok proti Edmondovi.

V 68. minutě už ale udeřilo, a znovu to byl aktivní Edmond, který ranou z hranice šestnáctky poslal Duklu znovu do vedení. Brňané ve zbytku duelu znovu svírali soupeře, prosadit se ale nedokázali a poprvé od listopadu tak odešli poraženi. I přes prohru zůstávají na druhé příčce tabulky.