Také juniorka s Teplicemi remizovala 1:1

B r n o - Junioři napodobili první mužstvo a v úvodním jarním utkání remizovali s Teplicemi 1:1. Na Rybičkovu trefu z penalty odpověděl záhy Šup, Brňané už další šance proměnit nedokázali.

Zbrojovka nasadila do utkání poměrně silnou sestavu, nechyběli ani hráči se zkušenostmi z první ligy. Možná i díky tomu diktovali domácí po většinu utkání tempo hry a strávili dlouhé minuty na útočné polovině Teplic.

Oba soupeři si dlouho nedokázali vypracovat větší šanci, nepomohlo k tomu ani několik rohových kopů. Nebezpečně vypadal až pokus Lutonského z přímého kopu, kterému ovšem scházelo nějakých půl metru.

Tepličtí zahrozili vážněji až v závěru půle, v největší možnosti ale Martirosyana zastavil ofsajd. Hostujícímu celku se verdikt pomezního příliš nelíbil, na nerozhodném výsledku se ovšem nic nezměnilo.

Ve druhé půli měl blízko k prvnímu gólu Rybička, který ovšem Plachého nepřekonal. Ke stejnému souboji došlo ještě dvakrát. Rybičkův přímý kop donutil Plachého k výtečnému - a úspěšnému - zákroku.

Až čtvrthodinu před koncem to brněnskému hráči do třetice vyšlo. Sokol se probil do vápna, byl faulován a sudí nařídil pokutový kop. Ten Rybička s přehledem proměnil a Zbrojovka šla do vedení.

Krátce poté pálili na bránu Teplic Přichystal a Marek Vintr, úspěšní ale nebyli. Zbrojovka hrála nadále aktivně, čehož paradoxně využil soupeř. Rychlý kontr zakončil Šup a stav byl rázem znovu nerozhodný, od úvodního gólu neuplynulo ani pět minut.

V posledních minutách byli nadále mírně aktivnější domácí Brňané, překlopit zápas na svou stranu se jim ale už nepodařilo a úvodní jarní duel tak skončil remízou. I bod stačil k tomu, aby se Zbrojovka minimálně do zítřka posunula na druhou pozici.