Senzace se nekonala, Zbrojovka veze z Boleslavi porážku

M l a d á B o l e s l a v - Před sezónou by asi nikdo neočekával, že oba týmy Boleslavi a Brna budou po šestém kole na samotném chvostu ligové tabulky. Zbrojovka povzbuzená výhrou nad Spartou pošilhávala po bodovém zisku, nakonec však z města automobilů odjíždí s porážkou. Své možnosti totiž nevyužila, zatímco soupeř ano.

Oba týmy nastupovaly s tím, že potřebují nutně bodovat. Zbrojovka nasadila poprvé do hry Juhara, chyběl naopak vykartovaný Vraštil a zranění Jablonský se Šuralem. Před utkáním navíc ze sestavy vypadli ještě Kratochvíl, Přichystal a naposledy pak Krejčí.

Na straně domácích na sebe v úvodu upozorňoval Přikryl, který si často říkal o balon, nabíhal si do volných prostorů a odměnou mu byla pěkná průniková přihrávka z kopačky Matějovského. Bývalý hráč Sparty si zpracoval balon a rozhodl se Melichárka přelobovat. Všichni přítomní v němém úžasu sledovali, zda kulatý nesmysl zapadne do sítě, ale nakonec se tak nestalo – míč minul vzdálenější tyč. V desáté minutě mohlo Brno vést. Škoda si pohrál se Stronatim, předložil míč Lutonskému, který ve velké šanci netrefil míč ideálně. Poté se hra trochu zklidnila.

Po delším čase na sebe upozornila Zbrojovka. Juhar nacentroval do šestnáctky, kde si z druhé vlny nabíhal Buchta. Toho s menšími problémy pokryl Mingazov. Domácí chvílemi působili hodně bezzubě, ovšem po půlhodině se musel vytáhnout brněnský gólman. Prozatím nejhezčí akci zápasu zakončoval hlavou Matějovský, ale na Melichárka si zkrátka nepřišel.

Stoprocentní šanci měl na noze Pilík. Po sporném zákroku na polovině Zbrojovky se k míči dostal Juhar, nádherným pasem našel volného Pilíka. Expříbramský záložník postupoval na Vejmolu zcela sám, ale ke smůle Brna bránu přestřelil. Jak se později ukázalo, Pilíkovo neproměněné sólo se ukázalo jako klíčové. Prakticky ihned přišel trest. Pauschek se probil do vápna, našel Přikryla, který patičkou poslal Boleslav do vedení.

Zbrojovka se po inkasovaném gólu snažila o okamžitou odpověď. Centry Pilíka a Lutonského ale obrana odvrátila bez větších potíží. Ani jeden z brankářů už do konce poločasu nečelil žádné nebezpečné situaci, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Začátek druhé půle patřil domácím. Brněnská obrana odolávala velkému tlaku Mladé Boleslavi. Mingazov si vyměnil balon s Matějovským a střelou nad břevno pořádně vystrašil Melichárka. V šedesáté minutě se konečně připomněla Zbrojovka. Škoda si vzal balon na půlce, namířil si to směrem k bráně, šikovně vysunul Lutonského, kterému ale střela opět nesedla.

V době, kdy se Brno nadechovalo k většímu tlaku, přišel další úder. Boleslav odvrátila rohový kop, Matějovský našel dlouhým bochánkem Mingazova, ten utekl Kijanskasovi a tváří v tvář Melichárkovi nezaváhal – 2:0. A aby toho nebylo málo, po nedůrazu v šestnáctce zvýšil na tři nula střídající Chramosta.

O čestný úspěch se pokusil Fortes – bránu jen těsně minul. Sympatické bylo, že Brněnští ani za rozhodnutého stavu nic nevzdali a aktivně napadali rozehrávku Boleslavi, čímž jí způsobovali velké problémy. Zbrojovka mohla snížit, ale nebylo jí přáno. V závěru, do kterého naskočil i mladík David Gáč, se ještě pohotovým zákrokem prezentoval Melichárek. Zbrojovka se tak z Boleslavi vrací bez bodu.

Dostálek po Boleslavi: Klíčové momenty? Neproměněná šance a inkasovaný gól
10.09.2017 | Martin Lísal

Dostálek po Boleslavi: Klíčové momenty? Neproměněná...

M l a d á B o l e s l a v - Trenérský tandem Dostálek - Přerost má za sebou druhé utkání v...
Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do Boleslavi
08.09.2017 | Martin Lísal

Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do...

B r n o - Reprezentační přestávka je u konce, už zítra se znovu rozhoří ligové boje. Zbrojovka se v...