Juniorka porazila Bohemians a ovládla skupinu o umístění

Brněnská juniorka zakončila sezónu výhrou 3:0 nad pražskými Bohemians a stala se tak nejlepším týmem nadstavbové skupiny B Juniorské ligy. Brňané si vytvořili více šancí než soupeř, byli nebezpečnější a hosty z Prahy v mnoha pasážích zápasu přehrávali. Dvěma góly se blýskl Marek Vintr, který v prvním poločase skóroval od půlicí čáry.

Oba týmy začaly opatrně a chvíli trvalo, než se dostaly do tempa. První nebezpečnější akci viděli diváci v desáté minutě a nesla podpis Marka Vintra. Záložník Zbrojovky převzal přihrávku před šestnáctkou hostí, potáhl míč a vystřelil. Jeho rána však byla tečovaná a místo v brance skončila za postranní čarou.

Brňané byli aktivnější, více drželi míč a častěji zkoušeli vyzrát na soupeře pomocí rychlých přihrávek a akcí. To hosté spoléhali spíše na dlouhé míče, s jejichž pomocí se hodlali dostat do blízkosti Mrázkovy brány. Ani jednomu celku se však zpočátku nedařilo dostat ke střele. Vintrův unik po nepovedené přihrávce Klokanů zastavil bránící hráč faulem a pro změnu ofsajdem skončila chytrá přihrávka Holmana.

Domácí se však přece jen dočkali relativně brzo – ve dvacáté minutě dostal Marek Vintr míč vprostřed hřiště, podíval se a zjistil, že brankář Fiala stojí daleko před svojí pevností. Tak se ho rozhodl překonat. Skvěle kopnutý míč přeletěl couvajícího brankáře a elegantně zaplul pod břevno!

Lehce zaskočení hosté se snažili o odpověď. Jejich snažení chtěl zúročit útočník Bassey. Otočkou si vytvořil prostor a zpoza pokutového území vypálil. Mezi tři tyče však svou střelu nevměstnal a vedle mířil o chvíli později také Vintr na opačné straně. Autor první branky zápasu vystihl přihrávku soupeřova stopera a namířil si to přímo na bránu. Tváří tvář Fialovi však pálil je těsně vedle tyče.

V třetí desetiminutovce dnešního utkání si Pražané vypracovali sérií rohů, ale žádný z jejich centrů nedokázal Mrázka ohrozit. V závěru poločasu mohl naopak opět udeřit skvěle hrající Vintr. A také udeřil, jenže rozhodčí jeho gól po Holmanově kolmici posoudil jako ofsajdový.

Spravit chuť si Brňané mohli v 52. minutě, kdy si z levého křídla seběhl Dobrovodský, vyhnul se obránci a vyslal na brankáře Bohemky učiněnou raketu. Fiala byl však dobře postavený a jeho ránu vytěsnil mimo.

Následná pasáž se nesla ve znamení snahy obou týmů útočit, ovšem obrany soupeře byly vždy proti a míč tak doslova neustále měnil majitele. Alespoň do sedmašedesáté minuty. Z hlouby hřiště totiž najednou vyplaval nadýchaný centr za obranu, za nímž se hnala hned dvojice útočníků Bohemians. Balon nakonec převzal Bassey a v jasné šanci se chystal překonat Mrázka. Míč však netrefil dobře. K brankáři Zbrojovky jej spíš jen posunul, než napálil a Mrázek tak nebezpečný projektil v poklidu lapil.

Čtyři minuty na to naopak úřadovali domácí. Brňané se díky sérii rychlých, přesných přihrávek prokombinovali až do šestnáctky, v níž se před Fialou zjevil osamocený Moučka. Jeho ránu však gólman hostů vyrazil, a když to tentýž borec zkoušel vzápětí znovu, pro změnu minul.

Brňané se podruhé radovali až deset minut před koncem. Holman vyslal do gólového úniku Vintra a stoper Kocourek neměl jinou možnost, než technického záložníka stáhnout k zemi. K následné penaltě se postavil právě faulovaný hráč a přesně umístěnou ranou nedal brankáři nárok zasáhnout.

Na Srbské tak rázem bylo rozhodnuto, ale domácí ukazovali, že chtějí hrát dál. Okamžik po druhé brance to zkoušel Holman, ale Fiala tentokrát míč za svá záda nepustil. Třetího zářezu se tak Moravané dočkali až na konci zápasu. V 90. minutě vnikl do rozklížených řad Pražanů Tomáš Dobrovodský a technickou střelou překonal gólmana. Juniorka se tak s letošní sezónou rozloučila třemi góly, třemi body a pohledným fotbalem.