Juniorka otočila zápas s Karvinou a připsala si tři body

B r n o - Junioři se v chladné nedělní odpoledne utkali v Tréninkovém centru mládeže s hostující Karvinou. Na závěr základní části je tak nečekalo nic lehkého, i přes brzké vedení soupeře si však zejména díky hattricku Marka Vintra připsali tři body.

Zbrojovka vstoupila do zápasu lépe a byla v úvodu utkání více na míči, po necelých deseti minutách se však paradoxně prosadili hosté, když se po přihrávce z pravého křídla prosadil Roman Prybluda. Domácí ovšem ani po inkasované brance nepolevili a ve 23. minutě se dočkali kýženého srovnání. Zbrojovka vybojovala pokutový kop, k jehož exekuci se postavil Marek Vintr, jenž přesnou ranou srovnal stav skóre. Uplynuly jen další dvě minuty a brněnský celek se dostal dokonce do vedení. Skrumáže po rohovém kopu ideálně využil Ondřej Vintr, který zamířil přesně a dokonal bleskový obrat.

Nepovedenou první půli z pohledu Karviné demonstrovala kromě obdržených branek také vynucená střídání, když nejprve vystřídal Rokyčáka Gros, aby po půlhodině hry musel ze hřiště odejít také Galuška, kterého nahradil Wala. Aby toho pro hosty nebylo málo, ve 31. minutě přišel třetí zásah domácího celku. Podruhé se prosadil Marek Vintr, který tak stanovil poločasové skóre na 3:1.

Domácí byli i v úvodu druhé půle lepším týmem, a to i přesto, že se hosté dostávali zejména po rychlých protiútocích do slibných situací, z nichž však většinu nedokázali dotáhnout do zakončení. V 57. minutě měl velkou příležitost na zakončení svého hattricku Marek Vintr, který ovšem bránu přestřelil a na svoji třetí trefu si musel ještě pět minut počkat. V 62. minutě se už totiž nemýlil a zvýšil rozdíl mezi oběma celky na tři branky. Závěr zápasu se již odehrál v poklidnějším tempu, i domácí trenér se tak dostal ke střídání a na hřiště se tak v závěru zápasu podívali Třasoň, Koláčný a Pyš. Na stavu skóre se ale již nic nezměnilo, Zbrojovka porazila Karvinou poměrem 4:1