Juniorka otočila čtyřmi góly duel v Jihlavě a slaví výhru

J i h l a v a - Junioři Zbrojovky mají za sebou povedený vstup do jara. Na hřišti Jihlavy odpověděli na úvodní branku čtyřmi góly a po výhře 4:2 získávají do tabulky tři důležité body. Dvakrát skóroval Růsek, jednou Kropáček a Kvyh.

Trenéři Dostálek s Doležalem mohli pro tento zápas počítat s dvěma hráči áčka - na hrotu útoku nastoupil Tonda Růsek, na pozici "šestky" Honza Sedlák. V sestavě nechyběly ani zimní posily - Třasoň z Kroměříže a Ukrajinec Oleh Kvyh (oba by měli v Brně strávit minimálně jarní část).

Karty byly před zápasem rozdány jasně - Jihlava držela pozici v postupové čtyřce, zatímco Brňané na ni ztráceli čtyři body. Pro udržení reálné naděje na postup tak Zbrojovka potřebovala bodovat.

V úvodu zápasu se ovšem radovali domácí, v 6. minutě skóroval po rohovém kopu Mašič. Zbrojováci se pak usadili na útočné polovině a trvalo jen deset minut, než to přineslo ovoce. A hned dvojí! O vyrovnání se postaral stoper Martin Kropáček, za další dvě minuty se pak prosadil i zmíněný Antonín Růsek a Brno rázem vedlo.

A pro Jihlavu si nachystalo ještě jeden dvojitý úder. Po půlhodině navýšil náskok hostů Oleh Kvyh a čtyři minuty poté přidal svůj druhý gól Antonín Růsek.

Divoký první poločas zakončil jihlavský Svoboda, který stanovil prozatímní skóre na 2:4 z pohledu Vysočiny.

Zatímco v prvním dějství se s góly roztrhl pytel, v tom druhém naopak nepadl ani jeden. Zbrojovka tak zápas ovládla a získala do tabulky důležité tři body. Další zápas sehrají Brňané v neděli 25. února, od 13:00 hostí v TCM Olomouc.