Junioři porazili Bohemku 2:0

B r n o - Junioři Zbrojovky se první květnové pondělí představili na Srbské. V utkání 30. kola hostili pražskou Bohemku, které v každém z poločasů vsítili po gólu a zaslouženě tak zvítězili 2:0.

Trenér Dostálek tentokrát v kádru uvítal dvě defenzivní posily širšího kádru áčka - Šurala s Malíkem. V bráně pak situaci jistil Halouska. Vzhledem k faktu, že první dva jmenovaní pracovali spolehlivě, neměl ten třetí v průběhu utkání mnoho práce.

Domácí tým byl v úvodu fotbalovější, za což se dostal poměrně rychle i odměny. V šestnáctce se dobře zorientoval Marek Vintr a protrhl střeleckou smůlu, která jej v posledních zápasech provázela. Ze hry tou dobou uplynulo jen sedm minut.

Brňané i nadále diktovali tempo hry, šancí ovšem k vidění mnoho nebylo. První půle často připomínala spíše boj, z něhož se občas vynořil zajímavější fotbalový moment. Činil se Marek Vintr, nepřesně pálil Koláčný, Krištofův pokus lapil Dočekal.

Ve druhé půli sáhli oba trenéři ke změnám v sestavě, na hřiště se tak podíval i talentovaný Růsek (ročník 1999). Veseleji pro Brno bylo v 69. minutě, kdy Martin Krištof nabídl nejprve šanci spoluhráči, aby poté dorazil do sítě gólmanem vyraženou střelu - 2:0.

Hosté se nadále marně snažili o kontaktní gól, dnes se jim směrem dopředu příliš nevedlo. Naopak mohli inkasovat potřetí, přímý kop zahrával Ondřej Vintr a Dočekal musel předvést tygří skok. Brňané tak nakonec zvítězili 2:0 a stáhli ztrátu na sedmou pozici.

Junioři hostí na Srbské pražskou Bohemku
02.05.2016 | Martin Lísal

B r n o - Junioři Zbrojovky vsítili dvakrát po sobě čtyři branky a vybojovali čtyři body. Potvrdí...