Olomouc
4.kolo

Dva krásné góly znamenají výhru s Jabloncem!

15.4.2017 | Jakub Sabol

B r n o - Povedlo se! Zbrojovka navázala na vynikající výkon ze zápasu se Spartou a diváky v Králově Poli konečně potěšila vítězstvím. Oba góly navíc byly opravdu parádní.

24.kolo, sobota 15.4.2017, 15:00, Srbská
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
2:0
(1:0)
JablonecJablonec

Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Polák, Zavadil – Ashiru (90. Litsingi), Tashchy, Přichystal (72. Lutonský) – Řezníček (87. Sedlák).
Jablonec: Hrubý – Janković, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek – Trávník, Pospíšil, Jiráček (87. Považanec), Zelený – Diviš (65. Doležal), Mihálik (73. Mehanović).
Branky: 18. Tashchy 75. Řezníček
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Boček
Žluté karty: 28. Vraštil (BNO), 44. Polák (BNO), 55. Řezníček (BNO) – 4. Jiráček (JAB)

Komentář

Zápas byl speciální i na tribunách. Kotelníci ze sektoru S se tentokrát sešli uprostřed kryté tribuny a vytvořili tak našim fotbalistům parádní kulisu.

Brno to zkoušelo hned od úvodu, Řezníčka obrana Jablonce zastavila za cenu rohu. V páté minutě byl faulován Jablonský, přímý kop rozehrál Zavadil na Tadase Kijanskase, ten v tísni zakončil slabě. Zbrojovka na soupeře vletěla. Po přihrávce Ashirua pálil Zavadil těsně vedle.

Za svoji aktivitu bylo Brno odměněno v sedmnácté minutě. Ve vápně se k míči dostal Borys Tashchy, který se s ničím nepáral a krásnými nůžkami dokonale zaskočil brankáře Hrubého. Pro Boryse to byla druhá branka v dresu Zbrojovky, což neváhal emotivně oslavit společně s nově umístěným kotlem.

O dvě branky mohl náš tým vést o nějakou tu minutku poté. Řezníček ale v přečíslení nedokázal míč dostat k volnému Přichystalovi. Další pěknou akci provedli Zbrojováci stylově – šikovnými nahrávkami uvolnili Řeznička, který svou hlavičkou zamířil kousíček nad.

Že Řezníček umí také perfektně odcentrovat, ukázal deset minut před koncem poločasu. Milimetrovým pasem našel hlavu Tashchyho, kterému k další gólové radosti chyběl jen kousek. Ke střele z dobrých třiceti metrů se odhodlal Přichystal, ke smůle Zbrojovky brněnský mladíček trefil jednoho z obránců. Štěstí měli fotbalisté v červeném, když se po centru z levé strany balon odrazit ke zcela volnému Trávníkovi. Záložník Jablonce se vzniklé situace pravděpodobně zalekl, neboť jeho střele by nestačila ani ragbyová branka.

Ve druhé půli přežila Zbrojovka trojí šanci Jablonce, Melichárek třemi zákroky podržel svůj tým. O nudu v Brně v sobotu na Srbské rozhodně nešlo. Tashchy si řekl o přihrávku a tváří v tvář Hrubému nechal vyniknout brankáře hostů! Urostlý forvard byl také u další nadějné příležitosti, ve vápně byl přistrčen, na penaltu ale sudí Příhoda neukázal.

Pak přišly velké momenty Jakuba Řezníčka. Jeho dloubák ještě z brankové čáry vykopl vracející se Hanousek, čtvrthodinu před koncem se ale brněnský útočník dočkal. Ashiru jej vtipně uvolnil a Jakub Řezníček se nejprve zbavil kličkou obránce Beneše, aby pak neméně elegantně obelstil i gólmana Hrubého a hokejovým blafákem doklepl míč do prázdné brány. Nejhezčí akce zápasu tak byla korunována zaslouženým gólem, pro Řezníčka pátým v sezoně!

Brňané se po druhé vstřelené brance dopustili chybičky, kterou mohl potrestat Mehanović - za Melichárkem se rozezvučela tyč! V závěru zápasu měla Zbrojovka několik nadějných brejků, ani jeden z nich gólem neskončil. I tak mohou být Zbrojováci spokojení, před třemi tisíci diváky poráží Jablonec 2:0.