Mladá Boleslav
20.kolo

Zbrojovka nevyužila dlouhou přesilovku, s Bohemians remizuje 0:0

11.3.2017 | Jakub Sabol

B r n o - Zbrojovka si v utkání s Bohemians zaknihovala další domácí ztrátu. Po většinu utkání se sice hrálo jen na bránu hostí, ta ale zůstala nedobyta a bitva sousedů v tabulce tak skončila bezgólovou remízou.

20.kolo, sobota 11.3.2017, 15:30, MFS Srbská
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
0:0
(0:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Zbrojovka Brno: Melichárek – Jablonský, Kijanskas, Pavlík, Štohanzl (88. Přichystal) – Polák, Zavadil – Lutonský (62. Škoda), Tashchy, Ashiru (57. Litsingi) – Řezníček.
Bohemians 1905: Fryšták – Dostál, P. Buchta, Krch (C) – Švec, Havel, Hubínek, Jindřišek – Berger, Marković (70. Kabajev), Luts (46. Šmíd)
Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Koval
Žluté karty: 6. Tashchy (BNO), 82. Michal Škoda (BNO) – 23. Krch (BOH), 34. Berger (BOH), 45. P. Buchta (BOH), 85. Jindřišek (BOH)
Červené karty: 77. Tashchy (BNO) – Berger (BOH)

Diváci: 5016

Komentář

Stadion na Srbské se dočkal první gólové příležitosti poměrně záhy. Jan Polák našel za obranou Kubu Řezníčka, ten ale nedokázal hostujícího gólmana prostřelit. Hosté zahrozili z přímého kopu. Centr Bergera obrana Brna odvrátila pouze k Jindříškovi, tomu naštěstí rána nesedla a od té doby se před Melichárkem příliš nezjevovali.

V patnácté minutě se brněnský tým radoval - bohužel ale předčasně. Přímý kop Pavla Zavadila našel hlavu Řezníčka, který rozvlnil síť. Bohužel pro Zbrojovku útočník s číslem 37 byl v době přihrávky v ofsajdu. Řezníček zakončoval hlavou i o chvíli později, v tomto případě jeho pokusu chyběla razance i přesnost.

Pět minut před koncem první půle se domácí publikum zlobilo na hlavního sudího, když neodpískal pokutový kop po souboji Taschyho s obráncem Krchem. Ještě do poločasu přišel moment, který výrazně ovlivnil další dění v zápase. Berger se po druhé žluté rozloučil s trávníkem předčasně. Zbrojovku tak čekala zhruba padesátiminutová přesilovka. Záhy ji mohl zúročit Kijanskas, kterému chyběly centimetry k tomu, aby dosáhl na Ashiruův centr.

Ve druhé půli hrozili opět spíše Brňané. Polák si vyměnil balon s Lutonským, dlouhým obloučkem našel Štohanzla, jehož hlavička jen těsně minula levou tyč Fryštákovy svatyně!

Trenér Habanec vsadil vše na útok a do hry poslal Škodu s Litsingim. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Do centru z pravé strany se položil Polák. Hostující gólman Fryšták míč vyrazil pouze k nohám Litsingiho, ten jej ale nedokázal dopravit do odkryté sítě!

Komplikace pro Brno přišla deset minut před koncem, kdy byl po druhé žluté vyloučen také domácí Borys Taschy. I v deseti se Brno snažilo o vítěznou branku - největší šance Litsingiho skončila na tyči! Zbrojovka se v závěrečném náporu snažila o gól, ale v tomto zápase jí prostě nebylo přáno a připisuje si tedy dvanáctý nerozhodný výsledek.