Zbrojovka prohrála se Zlatými Moravci 0:1

Ve slovenské Nové Bani sehráli fotbalisté Zbrojovky za úmorného vedra druhý přípravný zápas, v němž podlehli celku ViOn Zlaté Moravce 0:1. Sedmý celek posledního ročníku první slovenské ligy byl kvalitním soupeřem, přesto mohla Zbrojovka podle vývoje utkání dosáhnout lepšího výsledku.

Zejména ve druhém poločase si vytvořila několik slibných příležitostí, z nichž však nedokázala skórovat. Tu největší měl útočník Jurdík, jenž trefil břevno. Stejný hráč neproměnil ani sólový únik na brankáře a další velkou šanci nevyužil střídající Vávra.

Ve druhém poločase nastoupil dvaadvacetiletý útočník Petr Nekuda ze Sigmy Olomouc, jenž v minulé sezoně hostoval v druholigovém Třinci. Ten bude v příštích dnech v Brně na testech, naopak Kamerunec Ndjodo neuspěl a už s týmem netrénuje.

Petr Čuhel (trenér Zbrojovky Brno): Sehráli jsme kvalitní utkání na výborném trávníku a se silným soupeřem. Hodně mě však mrzí, že jsme kvůli nekoncentrovanosti na začátku druhé půle inkasovali, přestože jinak jsme domácí prakticky do žádných šancí nepouštěli. V prvním poločase nám také chyběl rychlejší přechod do útoku a větší přímočarost. To se po přestávce zlepšilo a měli jsme minimálně tři velké šance, z nichž jsme bohužel žádnou neproměnili.