Zbrojovka přes řadu šancí podlehla Borisovu 0:1

L a r a - Gól po půlhodině, pak marné dobývání brány. Zbrojovka na soustředění v Turecku podlehla Borisovu 0:1, když zejména v úvodu druhé půle gólman běloruského mistra čaroval. Poslední utkání čeká na Brňany v pátek proti Chabarovsku.

Trenér Pivarník nechal pro tento zápas odpočívat Kratochvíla, až v průběhu duelu do hry zasáhli Pilík s Bazeljukem. V základní jedenáctce tak dostali šanci Krejčí s Růskem, do brány si stoupil Halouska a netypicky ve středu pole nastoupil Acosta.

Brňané zahájili utkání dobře, prvních dvacet minut diktovali tempo hry. Střelecky aktivní byl zejména Juhar, kterému se ale nedařilo umístit balon mezi tyče. Mezinárodně ostřílený soupeř o sobě dal vědět až po půlhodině hry, hned to ovšem stálo za to - sám na Halousku mířil Sihnević a gólman Brna musel vytasit pohotový zákrok.

Ve 33. minutě už se ale skóre měnilo. Po centru z levé strany míč lízl Drahun a Borisov šel do vedení. Další šance si už pravidelný účastník evropských pohárů nevypracoval, obrana Zbrojovka pracovala poměrně spolehlivě.

Největší možnosti na korekci skóre měli Brňané po změně stran, kdy prostřídali sestavu. Jeden z čerstvých hráčů - Tomáš Pilík - zamířil svůj přímý kop k tyči a jen tygří skok gólmana zabránil pohromě. Neskončilo jen u toho - chvilku poté pálil z dálky Krejčí pod břevno, z následného rohu hlavičkoval nebezpečně Polák. Jenže Ščarbicki si tyto minuty uzurpoval pro sebe a trojicí skvělých zákroků udržel Borisovu vedení.

Ve zbytku půle se střídaly pasáže, kdy soupeř držel balon na své polovině, s tlakem Zbrojovky. Ten trval doslova do posledních vteřin, kouzlo soupeřova gólmana ale hráči v červeném nezlomili a podruhé v Turecku odešli o gól poraženi.

Pivarník po Borisovu: Každý takový zápas hráčům hodně dá
06.02.2018 | Martin Lísal

Pivarník po Borisovu: Každý takový zápas hráčům hodně...

L a r a - Dnešní utkání s Borisovem bylo pro Zbrojováky velkou školou. Narazili na Evropou...