Zbrojovka inkasovala na Slovácku nejtěžší letošní direkt a prohrála 0:5

U h. H r a d i š t ě - Místo první venkovní výhry bohužel přišla na Slovácku studená sprcha - Zbrojovka v utkání 21. kola podlehla 0:5. Neprodloužila tak sérii úspěšných výsledků, kterých na hřišti tohoto soupeře v minulosti dosáhla.

Zbrojovka se snažila o aktivní vstup do utkání a nepříliš jistou obranu Slovácka několikrát prověřila. Nejnebezpečnější byla Šislerova hlavička, brněnský záložník ovšem míč namířil z malého vápna nad branku.

Po čtvrthodině hry Brňané míč do sítě dostali, bohužel se ale jednalo o smolný vlastní gól. Pavel Košťál si totiž srazil do branky centrovaný míč z pravé strany hřiště.

Ani to ještě Brňany nesrazilo – vzápětí Skalák vybídl k další ráně Šislera, jeho pokus byl zblokován a následná hlavička po rohovém kopu mířila vedle. Asi největší šanci měl kapitán Zavadil, jehož zakončení odvrátil na další roh skvělým obranným zákrokem Petr.

Slovácko zamířilo mezi tyče vlastními silami až ve 35. minutě, Košútův táhlý pokus zaměstnal Hladkého a byl z toho rohový kop. Pět minut před půlí už se ale domácí radovali podruhé – Doškovu hlavičku Hladký vyrazil a o dorážku se pohotově postaral nehlídaný Jakub Petr – 2:0. Nepříjemné, naděje ale stále žila.

Jenže Zbrojovka vůbec nezachytila vstup do druhé půle. Kerbra v samostatné akci ještě vychytal Hladký, Petr s Doškem mířili mimo brněnskou branku, po hodině hry nicméně třetí úder přece jen přišel. Hladký opět vychytal Doška a opět to nestačilo – dorážku měl tentokrát na svědomí Jaroslav Diviš.

Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 4:0, dezorientovaná brněnská obrana jej nechala volného u levé tyče Hladkého branky. Korigovat měl v úmyslu Jiří Skalák, z bezprostřední blízkosti ovšem Heču nepřekonal, na druhé straně zabránila Divišovi ve zkompletování hattricku tyč.

Zbrojovka se i za jasného stavu snažila alespoň o čestný úspěch, hráčům ale nebylo přáno a museli navíc spolknout ještě pátý gól, který v samém závěru vsítil (a hattrick tím zkompletoval) Jaroslav Diviš.

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Nešťastným gólem jsme nabídli soupeři vedení. Měli jsme pak řadu příležitostí k vyrovnání, ale počítají se jen ty míče, které přejdou brankovou čáru, a to nebyl z naší strany žádný. Soupeř se po druhé brance uklidnil a dotáhl i další akce."
„Každý viděl, že to byla katastrofa, ale budeme bojovat do konce,“ řekl kapitán
23.03.2014 | Jan Hrabálek

„Každý viděl, že to byla katastrofa, ale budeme...

Z šatny odcházel skoro jako poslední. Vůbec mu nebylo do řeči. Věděl, že nafasovaná pětka na...
V sobotu zajíždí Zbrojovka na půdu rozjetého Slovácka
21.03.2014 | Jakub Sabol

Po nepříliš vydařeném výkonu v domácím utkání s Ostravou se Zbrojovka pokusí získat další body do...