Zbrojovka byla v Tišnově při chuti, zvítězila 8:1

T i š n o v - Fotbalisté Zbrojovky si reprezentační přestávku zpestřili přípravným utkáním na hřišti divizního Tišnova. Duel nabídl množství šancí a také devět branek. Osm z nich vsítila Zbrojovka a v deštivém podvečeru si tak připsala vítězství.

Prakticky od rána visela ve vzduchu hrozba, že fotbalový svátek v Tišnově bohužel naruší déšť - což se nakonec také stalo. Přesto se ale oba týmy s chutí pustily do hry. V zahajovací sestavě domácích se objevil Petr Švancara, nechyběli ani Jiří Huška, František Schneider, Daniel Pospíšil a Martin Sedlo. A k tomu Luboš Kalouda, všemz z lavičky velel Zdeněk Valnoha.

Trenéři Dostálek s Přerostem pak do první půle poslali mix zkušených a mladých hráčů - juniorku zastupovali Šustr a Zukal, na levém kraji obrany nastoupil testovaný Juhar. V první šanci se ocitli borci, kteří před čtyřmi lety (každý dvěma góly) pomáhali popravit Jihlavu. Škoda ani Švancara ovšem neuspěli. Přesto se Michal Škoda záhy mezi střelce zapsal, když zblízka zakončoval rychlou akci Zbrojovky. Ještě předtím pálil nebezpečně Fortes, gólman Kunický jeho pokus vyrazil.

Aktivní Fortes poté neproměnil další možnost, ve 24. minutě už ale úspěšně zakončil akci čtyř proti dvěma. Po půlhodině pak Škoda povedeným pasem vysunul Lutonského a ten zvýšil na 3:0. Také domácí měli šance, Halouska ale několika zákroky své spoluhráče podržel.

Po změně stran nasadila Zbrojovka takřka novou jedenáctku, výrazně mladší. Krátce po změně stran zdramatizoval utkání střídající Sodomka, taktéž hráč se zbrojováckou minulostí. Na hřišti se objevili také Krejčíř či Rathouský. Tišnov i nadále zlobil, Floder ovšem v 60. minutě vytasil jistý zákrok proti Schneiderově přímém kopu. Na druhé straně nechal gólmana vyniknout Koné.

V poslední půlhodině ovšem právě Koné odstartoval gólostroj Zbrojovky, když úspěšně zakončil samostatnou akci. Pátý gól přidal Ashiru, na 6:1 zvýšil Marek Vintr několikrát tečovanou ranou. Pět minut před koncem přidal sedmý zářez po příhře z pravé straně znovu Ashiru a skóre uzavřel znovu po samostatné akci Koné.

Trenéři před Tišnovem: Do utkání nasadíme dvě jedenáctky
31.08.2017 | Martin Lísal

Trenéři před Tišnovem: Do utkání nasadíme dvě...

B r n o - Jak jsme již avizovali, tréninkový týden zakončí Zbrojovka přípravným utkání na hřišti...