ŽENY: Zbrojovka nadále neporažena, remizovala v Ostravě

O s t r a v a - Ženy Zbrojovky remizovaly na hřišti Baníku Ostrava 1:1, což znamená, že zůstávají i po pěti zápasech neporaženy. Na čele tabulky mají jednobodový náskok před Horními Heršpicemi, které v neděli hostí v Rosicích.

Hráčky Zbrojovky měly skvělý a aktivní vstup do utkání. Tři šance zůstaly ještě nevyužity, jeden gól rozhodčí neuznali pro faul na gólmanku, ale ve 13. minutě se již skóre poprvé měnilo - po třetím rohovém kopu zakončovala nekompromisně Jana Soušková.

I ve zbytku půle bylo Brno aktivnější, Kamila Veselá a Štefániková však své šance nevyužily a přišel krutý trest. Těsně před koncem půle zahrávala Zbrojovka další roh, Baník ale využil drobné nekoncentrovanosti k protiútoku. První ránu Najvarové ještě Havrdová skvěle zlikvidovala, dorážka už ale byla gólová - 1:1.

Ve druhé půli už převaha Zbrojovky nebyla tak markantní a skóre se neměnilo. Výsledná remíza znamená, že Zbrojovka už má na druhoé Heršpice náskok pouhého bodu. V nedělním derby tak bude v Rosicích k vidění nefalšovaný boj o první místo.