Ve druhém duelu v rámci Tipsport ligy porazila Zbrojovka Zlín

B R N O - Ve druhém zápase zimní Tipsport ligy si Zbrojovka poradila s týmem Fastav Zlín 2:0, když obě branky Brněnských vstřelil kapitán Pavel Mezlík. Brňané si tak do tabulky C připisují první tři body.

Opět hodně kombinovaná sestava měla v nedělním odpoledni zprvu problémy s kombinací a nedokázala se dostat do zakončení, v úvodní půlhodině tak byl o něco aktivnější soupeř. Petr ale nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci, nejnebezpečnější byla střela Malcharka, kterou dobře viděl.

Ráz zápasu ale symbolicky změnil Mezlík, který po Glaserově rohovém kopu málem otevřel skóre a Zlín musel zachránit na brankové čáře Kroča. Leč pohromu jen na chvilku odvrátil.

Brněnský kapitán si totiž o pět minut později pohrál s obranou Zlína i s gólmanem Dostálem, celou akci zakončil takřka hokejovým blafákem a Brno vedlo. Ještě do půle mohl zvýšit Halaška, ale jemu už se klička nepovedla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce došlo k několika střídáním, což zprvu zpomalilo tempo hry. Zbrojovka si nicméně pohodlně hlídala vedení, které navíc po hodině hry utěšenou ranou navýšil aktivitou hýřící Mezlík.

Po šanci Škody začali hrozit i hosté, nicméně Doležal zlikvidoval ránu Hrušky i individuální akci Bartolomea. Zbrojovka tak nakonec zvítězila 2:0 a připsala si první body do tabulky skupiny C. Stínem utkání jsou zdravotní problémy některých hráčů (podrobnější informace se pokusíme přinést během zítřka).

Ve druhém utkání Tipsport ligy se Zbrojovka utká se Zlínem
13.01.2013 | Martin Lísal

Ve druhém utkání Tipsport ligy se Zbrojovka utká se...

Po neúspěchu s Jihlavou čeká na Brňany další zápas zimní Tipsport ligy, ve kterém narazí na...