U19: Tři body s Hradcem trefil v závěru Rogožan

B r n o - To bylo drama! Souboj dorostenců s Hradcem Králové rozsekly na Srbské až závěrečné vteřiny. V nich se dokázal prosadit Lukáš Rogožan a rozhodl o výhře Zbrojovky 3:2. Brňané tak zůstávají v tabulce první.

Zbrojovka byla od počátku aktivnější, soupeř hrozil často po standardních situacích. V první půli si Brňané vypracovali dvougólový náskok - skóre otevřel z přímého Kopu Ondřej Pachlopník, jehož rána skončila na tyči a míč se poté odrazil od zad gólmana do brány.

Za další tři minuty se po skvělé kolmici ocitl před gólmanem Moučka a nezaváhal - 2:0. Tento stav ale do pauzy nevydržel. Hosté totiž po rohovém kopu snížili, skrumáž vyhodnotili statistici jako vlastní gól Chyly.

Ve druhé půli se Brňanům nedařilo přidat uklidňující gól a soupeř občas zahrozil. Po jedné takové situaci srovnal hlavou Firbacher a deset minut před koncem se začínalo od nuly. Nad Srbskou se vznášel přízrak penaltového rozstřelu, ten ale Zbrojováci odmítli. Hosté tlačili zápas k remíze a rozehráli roh v poslední minutě nakrátko, Brňané nicméně získali míč, založili útok a po Chylově centru rozjásal více než stovku diváků Rogožan.

Odměnou za bojovnost a vůli po vítězství tak byly tři body. Zbrojovka díky tomu uhájila první pozici v tabulce, osm kol před koncem vede o tři body před Sigmou. Ve hře o titul je také pražská Sparta, se kterou se Brňané utkají v sobotu 28. dubna v 11:30 na Srbské.

Trenéři Šustr a Maléř: "V utkání s dobře hrajícím Hradcem jsme vedli 2:0. Bohužel jsme soupeře nechali po naší nedůslednosti při bránění vyrovnat. Hráči projevili velkou vůli po vítěztví a v samotném závěru vstřelili vítěznou branku."