Nevyvedená generálka. Stuttgart ničil Zbrojovku po standardkách

Rozhodně jinou představu o generálce týden před startem ligového ročníku měl jak trenér Habanec, tak brněnští příznivci. Tradiční německý klub chladnokrevně trestal nedůraz před Melichárkem a dvěma brankami v poslední desetiminutovce dal výsledku možná až příliš krutou podobu.

Zbrojovce se naskytla první příležitost ke skórování hned ve třetí minutě, kdy se k odraženému míči na hranici vápna dostal Štohanzl a Uphoff v bráně domácích musel vyrukovat s excelentním zákrokem. O pár minut později se gólmana Stuttgartu pokusil lišácky zaskočit Litsingi, míč se ovšem mezi tyče těsně nevešel. VfB poté přebral iniciativu, pozorná brněnská obrana ovšem nenechávala Melichárkovi příliš práce. Prakticky jediná nepozornost v úvodním dějství však znamenala míč v síti brněnského gólmana. Stuttgart rychle rozehrál standardní situaci u levé lajny, míč se snesl na hlavu Kevina Grosskreutze a pětinásobný německý reprezentant měl již úlohu snadnou.

Po inkasované brance Brno srovnalo hru. Oba celky to dopředu zkoušely především vzduchem, když už se ale Brněnští dostali do zakoneční hlavou, míč nemířil mezi tři tyče. V závěru půle si pak Melichárek musel pohlídat přední tyč, když se před něj podél brankové čáry prosmýkl Tashchy.

Také úvod druhé půle patřil především boji o střed hřiště. Na hrotu poněkud odtržený Jakub Řezníček o sobě dal vědět v 65. minutě, kdy hlavou orazítkoval břevno. Místo vyrovnání tak přišel druhý gól německého celku, který jasně ukázal, na čem musí Zbrojovka před startem ligy ještě zapracovat - bránění standardních situací. Přetažený míč a následný nedůraz v bezprostřední blízkosti Melichárka znamenal druhou branku, o kterou se postaral devatenáctiletý Jan Ferdinand.

Třetí inkasovaný gól, do třetice standardka. Deset minut před koncem se nepodařilo ubránit rohový kop a další zásah si připsal Kaminski. Závěrečná desetiminutovka se Brnu nevyvedla a krutou podobu závěrečnému skóre dal čtvrtou brankou Özcan. I za stavu 0:4 se Brňané snažili o čestný úspěch, v rozletu byli ale často zastavováni místy až úsměvnými verdikty rozhodčích a na výsledku tak již nic změnit nedokázali.

ŽIVĚ: V generálce na ligu prověří Zbrojovku Stuttgart
23.07.2016 | Martin Lísal

K a p r u n / G r a s s a u - Je tu poslední test! Na Zbrojovku čeká generálka na start nejvyšší...
Výsledek? Pro nás až krutý, mrzelo Habance po nevydařené generálce

Výsledek? Pro nás až krutý, mrzelo Habance po...

G r a s s a u - Generálka na ligu se Brňanům nepovedla. Ne snad že by v utkání se Stuttgartem...