Klánův gól nestačil, Zbrojovka podlehla Zlínu 1:2

O l o m o u c - Nula na kontě gólů umazána, na tom bodovém ovšem stále svítí. Zbrojovka prohrála i ve druhém utkání zimní Tipsport ligy, podlehla Zlínu 1:2. Jediný gól vstřelil hlavou Václav Klán.

První sobotní zápas nezačal pro Zbrojovku nejlépe. Dlouho se nemohla dostat do tempa, navíc v 17. minutě po špatné Serečinově přihrávce dostal luxusní možnost ke střele Tomáš Poznar. Doležal neměl moc možností, jak zasáhnout - 0:1.

Za pár minut mohlo být ještě hůř, Bartolomeu prudce vypálil, Doležal se ovšem blýskl pohotovým zákrokem a míč vytěsnil na břevno. Až pak "promluvila" nebezpečně Zbrojovka, ve vápně se kolem soupeře obtočil Fall a pálil těsně vedle.

Další šance na sebe nenechaly čekat. Drobné zaváhání brněnské obrany mohl potrestat Poznar, tentokrát ovšem minul. V závěru půle konečně Zbrojovce vyšla jedna z rychlých akcí. Šumberův centr byl čítankový a vysoký Václav Klán neměl mnoho problémů míč umístit k tyči - 1:1.

Agilní Šumbera hrozil i po změně stran, kdy zamotal hlavu jednomu ze zlínských hráčů a málem z toho byl další gól. Poté přišla hrůzná čtyřminutovka, během které měl Zlín tři velké šance. Veselý, který v brance nahradil Doležala, se ovšem překonat nenechal, pomohlo mu i břevno.

Po hodině hry mohl Klán překlopit zápas na brněnskou stranu, tentokrát ale hlavičkoval vedle. Byl to ovšem signál ke zvýšené aktivitě Zbrojovky - té najednou bylo plné hřiště, rychlé akce znamenaly neustálé nebezpečí pro branku Zlína. Hodně vidět byl Zoubele, pro něhož se jednalo o první zápasové minuty v brněnském dresu.

Dopadlo to ovšem jinak - v závěru udeřil Zlín, v předchozích dvaceti minutách nijak nebezpečný. Lukáš Holík ustál osobní souboj, vyslal milimetrovou ránu a Veselý na umístěnou střelu nedosáhl - 1:2. Zrodila se tedy druhá letošní zimní prohra a zhasla tím i poslední naděje na postup do Final Four.