Juniorka zlomila Slovácko v závěru utkání

B r n o - Dlouhé dobývání branky Slovácka nemělo osmdesát minut žádoucí efekt, až v závěru vybojoval vedení Stanislav Vávra. Výsledek za další dvě minuty pojistil z penalty Krška. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí Brňané už jen dva body.

Zbrojovka měla Slovácku co oplácet, soupeř totiž v podzimním utkání zvítězil a je tak jedním ze tří přemožitelů brněnského celku v aktuální sezoně. Náboj zápasu dodal i nádech regionálního derby a také fakt, že oba celky nasadily řadu zkušených hráčů.

Jedním z nich byl i Milan Lutonský, který měl hned v úvodu šanci, jeho povedenou přízemní přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů nezachytil. Weber zase v dobré střelecké pozici pálil jen do jednoho z protihráčů.

Zbrojovka byla v první půli aktivnější a nebezpečnější, akcím ale vždy něco chybělo - buď přesná finální přihrávka, nebo povedenější střela. Slančíkův pokus vykopl zkušený Daněk, vzápětí lapil i Dudovu Hlavičku.

Hosté několikrát naznačili, že je s nimi nutno počítat, a Záleský musel řešit pár ošemetných situací. Občas mu vypomohli obránci a v závěru poločasu lapil do rukavic nepříjemný pokus Janečky.

Ve druhé půli oba týmy postupně prostřídaly, nebezpečnější bylo opět domácí Brno. Krškovu příhru nestihl zpracovat Klán, rohové kopy obrana odvracela a když už se míč ocitl v síti, byl mávám ofsajd.

Jak už to v podobných zápasech bývá, mohl přijít v 69. minutě trest. Valenta pláchl obraně a z levé strany štiplavě vypálil, střela se ovšem zakroutila mimo tyče, byť mnoho nechybělo.

Tento moment byl pro Brno varováním. Domácí vybojovali další standardky a v 80. minutě se konečně radovali. Vávra se dostal do sólového úniku, Daněk míč jen vyrazil a Stanislav Vávra jej nekompromisně poslal do prázdné branky.

A než se oba soupeři stihli po rozehrávce rozkoukat, byla tu gólová pojistka. Zbrojovka dostala k dispozici pokutový kop, který s přehledem ranou do horního rohu proměnil David Krška - 2:0.

Zbrojovka tak podruhé na jaře zvítězila a stáhla tak náskok vedoucí Mladé Boleslavi na dva bodíky. Středočeši totiž v divoké přestřelce remizovali ve Varnsdorfu 4:4.

Věřil jsem, že to prostě musí dobře dopadnout, říká Dostálek po další výhře
09.03.2015 | Martin Lísal

Věřil jsem, že to prostě musí dobře dopadnout, říká...

B r n o - Povedlo se! Zbrojovka doma udolala Slovácko 2:0, byť na branku čekala poměrně dlouho -...