Juniorka vyhrála v Jablonci a kolo před koncem je opět první!

J a b l o n e c - V pravý čas dokázala brněnská juniorka zabrat a z Jablonce veze tři body za výhru 4:1. Od první minuty sice ztácela, ale ještě do pauzy dokázala otočit a ve druhé půli rozhodla o výhře definitivně. Zbrojovka se tak vrátila do čela tabulky, kolo před koncem má na Slavii jednobodový náskok.

Někdejší suverénní vládci soutěže se dostali do svízelné pozice, dvě kola před koncem museli po remíze na Spartě přepustit první příčku Slavii. Bylo tak zřejmé, že v Jablonci bude pro udržení nadějí nutno bodovat.

Ovšem hned v první minutě již tak osudem zkoušený tým inkasoval další ránu. Domácí zahrávali v rychlém sledu dva rohové kopy a po tom druhém napálil míč za záda Hladkého Vojtěch Kubista - 1:0.

Jablonec byl v laufu, v další šanci se ocitl Hronek, ale míč poslal nad branku. Zbrojovka se poté chopila iniciativy, aktivní byl krajní obránce Matyska.

A právě obránci Brna pozvedli naděje týmu. Po půlhodině hry si na rohový kop naskočil Jan Malík a hlavou neomylně srovnal na 1:1. V závěru půle se pak stejným způsobem prosadil Muamer Avdić a Brno díky gólu do šatny vedlo!

Na mokrém terénu se pak hosté snažili kontrolovat výsledek i ve druhém poločase. Role se ujali s heslem "nejlepší obrana je útok", jejich snaha vyvrcholila po hodině hry. Další rohový kop a opět skórující obránce - Muamer Avdić tentokrát nohou zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Bosenský stoper se trefil potřetí během dvou utkání!

Definitivní rozhodnutí padlo v 71. minutě, Jindřich Stehlík oprášil střelecké kopačky a tečovanou ranou vstřelil čtvrtý gól Zbrojovky (a svůj osmý v sezoně).

V závěru utkání měly šance oba týmy, na výsledku se již ale nic nezměnilo. Brno se tak posunulo zpět na první příčku o bod před Slavii, která jen remizovala v Plzni.