Juniorka vstoupila do jarních bojů remízou, bod trefil Krška

P l z e ň - Juniorka Zbrojovky zahájila jaro remízou na hřišti Plzně, pod výsledkem 1:1 se podepsal proměněnou standardní situací Krška. Brno tak dotáhlo vedoucí Slavii, která má ovšem zápas k dobru.

Brňané nasadili do hry nové tváře - Drahoše i Briganta, z širšího kádru áčka vypomohli Jozef Dolný a Tomáš Kunc. V obraně se navíc objevil Filip Studený, někdejší mládežnický reprezentant, který je v Brně na zkoušku (působil v Olomouci a Prostějově). O jeho budoucnosti v Brně se rozhodne.

V úvodu aktivnější Plzeň se dostala do vedení v 11. minutě. Hrdličkova rána se odrazila od tyče do pole, do sítě ji uklidil pohotový Hvězda - 1:0.

Zbrojovce se podařilo vyrovnat po Štípkově faulu ve 34. minutě, trestný kop zakroutil do branky David Krška. Stav 1:1 se již do přestávky nezměnil, domácí Končal poslal míč pouze do břevna.

Branková konstrukce se míči postavila do cesty i ve druhé půli. Po hodině hry mohl Zbrojovce zajistit vedení Sus, proti byla ovšem tyč plzeňské branky. Zbrojovka tak nakonec z Plzně veze bod za remízu 1:1, čímž dotáhla vedoucí Slavii. Té ovšem zůstává zápas k dobru.

"Na kvalitě naší hry bylo hodně znát, že jde o první jarní zápas. Remíza je pro nás šťastná, soupeř byl v prvním poločase lepší. Šťastný gól ze standardky a dvě šance ve druhé půli, to je pro nás hrozně málo. Domácí mohou být zklamaní, byli aktivnější; my bod bereme všema deseti," zhodnotil utkání trenér Dostálek.