Juniorka uťala vítěznou sérii lídra tabulky - ze Sparty veze bod

P r a h a - Junioři Zbrojovky potvrdili, že na lídra tabulky ze Sparty letos umí. Po podzimní výhře 3:0 uhráli na hřišti soupeře remízu 1:1, čímž uťali čtrnáctizápasovou vítěznou sérii Sparťanů.

Junioři Sparty po zmíněné podzimní prohře už jen vítězili a pevně se usadili v čele tabulky. Že ovšem Zbrojovka neprodá kůži lacino, bylo zřejmé již od prvních minut. První větší šanci měl domácí Čapek, když mířil těsně nad bránu, skóre ale otevřeli hosté.

V sestavě Zbrojovky se objevili i hráči širšího kádru áčka - Malík, Šural, Vávra a Kučera. A právě Vávra vybojoval ve 22. minutě standardku, na jejímž konci byla přesná hlavička Jakuba Kučery a úvodní trefa utkání.

Vedení ovšem Brňanům nevydrželo dlouho, průnik po pravé straně a následnou zpětnou přihrávku přetavil v gól Filip Císařovský. Od Kučerovy branky uplynulo jen šest minut.

Ve druhé půli hrozili nejprve domácí hráči, na druhé straně mohl vrátit Zbrojovce vedení Vávra, který se snažil potrestat zaváhání gólmana Štěcha. Další velkou šanci měl Kučera, za již překonaného brankáře ovšem zaskočil jeden z obránců a když pak velkou šanci neproměnil ani Marek Vintr, dospěl duel nakonec k remíze.

Zbrojovka tedy na jaře poprvé venku bodovala a zůstává se 39 body na sedmé příčce. V pondělí 4. dubna pak na Srbské hostí v dalším zajímavém utkání třetí Mladou Boleslav, která má v nahuštěné tabulce o bodík víc.