Juniorka uhájila Srbskou, porazila České Budějovice 4:0

B r n o - I ve čtvrtém domácím utkání dokázala juniorka Zbrojovky na Srbské zvítězit. Českým Budějovicím vstřelila v obou poločasech po dvou gólech. Ve čtyřech domácích duelech tak má dvanáct bodů a skóre 15:0!

Jihočeši začali hodně zostra, což se nakonec ukázalo jako kontraproduktivní - řadou faulů darovali Zbrojovce standardní situace a po jedné z nich se poprvé měnilo skóre. Ve 13. minutě napřáhl Jakub Černý a Coufal míč nedokázal v cestě do sítě zastavit - 1:0.

A to nebylo vše. David Štrombach nejprve nedosáhl na Brigantův pas, v 17. minutě už byl ovšem úspěšnější. Přečíslení se rozhodl vyřešit tvrdou střelou, Coufal si na míč opět sáhl, ale gólu nezabránil - 2:0.

Hosté z Českých Budějovic byli hodně otřeseni a do sedel je nevrátil ani Duran, který se po zaváhání obrany dostal k hlavičce - míč netrefil ideálně a skóre se neměnilo.

Ještě v závěru poločasu mohl vedení Zbrojovky navýšit Babička, první jeho pokus ovšem Coufal vyrazil a dorážka se nevměstnala mezi tyče.

Myšlenky na zvrat zapudil hned ve 49. minutě Tomáš Brigant. Oproti Babičkovi měl více štěstí a nadvakrát dokázal protlačit míč do sítě - 3:0.

Vedení mohli zvýšit Krška a opět Brigant, Jihočeši de facto vyklidili hřiště a nedokázali atakům domácích účinně čelit. Nakonec to byl Ladislav Hanuš, kdo hlavou po rohovém kopu upravil na 4:0.

Tímto výsledkem také utkání skončilo, navzdory snaze Štrombacha či Přichystala přibalit hostujícímu celku na cestu domů i pátou branku. Brňané tak potvrdili, že doma letos vládnou.

Richard Dostálek, trenér juniorky: "Počtvrté za sebou jsme doma udrželi čisté konto a to mě těší. Prosadili jsme se po akcích, kterým jsme se věnovali na tréninku, což je také pozitivní. Ale i přes čtyři vstřelené góly jsme spoustu dalších příležitostí zahodili, byli jsme málo produktivní, na tom musíme zapracovat."