Juniorka si na úvod sezony zastřílela proti Znojmu

B r n o - Premiéra jako hrom! Brněnská juniorka zdolala na úvod sezony Znojmo 6:0. Dvakrát se trefil kanonýr Vávra, solidním výkonem (a brankou k tomu) se prezentoval testovaný záložník Moukanza.

Ten nastoupil od úvodní minuty, stejně jako Ibrahim Doumbia. Z širšího kádru "áčka" dostali šanci Lutonský, Brigant a Vávra.

Zbrojovka začala aktivněji a od úvodu nechávala vyniknout Konvalinu v brance hostí - tak jako ve 4. minutě, kdy na něj nevyzrál Brigant. Po čtvrthodině hry byl sice gólman Znojma překonán, ale při Krškově ráně mu pomohla tyč.

Ráz zápasu udála 20. minuta - aktivní Donneil Moukanza si vynutil Nehybův faul a hostující hráč viděl červenou kartu. A ze strany třiadvacetiletého Francouze to nebylo vše - nejprve jednu šanci nevyužil, ve 33. minutě už byl ovšem po Vávrově zpětné příhře úspěšný a otevřel skóre utkání.

Konvalina se v brance překonával, zneškodnil Doumbiův pokus i šanci agilního Briganta, na povedenou pumelici Jakuba Černého ve 41. minutě již ale neměl šanci dosáhnout. Do kabin tak šla v lepším rozpoložení Zbrojovka - Znojmo navíc kromě vyloučeného Nehyby sčítalo i další ztráty, hned dva hráči se zranili a na lavičce tak zbyl pouze Sokol.

Po změně stran Brňané prostřídali, v tempu ale nepolevili. Slovo si vzal Stanislav Vávra, nejlepší střelec loňského ročníku juniorské ligy - v rozmezí šesti minut dvakrát překonal Konvalinu a dal výsledku nádech jasné záležitosti.

Ani to nebyl konec, v další šanci se ocitl Přichystal a na 5:0 zvýšil letošní kapitán Ladislav Hanuš. V dresu Znojma byl hodně vidět Lama, jeho pokusy nicméně Halouska likvidoval. Zejména šance z 88. minuty volala po korekci skóre.

K té nakonec došlo na druhé straně. V samém závěru se přece jen doškal Jakub Přichystal, který zakončil kombinační akci a dal tak výsledku symbolickou tečku.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "V utkání jsme měli převahu a z ní pramenily brankové příležitosti, góly začaly padat až po vyloučení hráče soupeře, kdy muselo Znojmo změnit organizaci hry. Po přestávce už byla naše převaha jednoznačná. Z testovaných hráčů se lépe jevil Moukanza, má dobré fotbalové návyky. Sledovali jsme jej už v týdnu při tréninku a potvrdil to."
Juniorka načíná třetí sezonu, na Srbské hostí Znojmo
27.07.2014 | Martin Lísal

B r n o - Do boje vyráží i juniorka, v pondělí 28. července změří síly se Znojmem. Výkop utkání...