Juniorka se s Jihlavou rozešla smírně 1:1, trefil se Kroupa

Na Velikonoční pondělí si juniorka výhru nevykoledovala. Po skvělém prvním poločase sice vedla zásluhou Kroupy, po pauze ale hosté dokázali srovnat a Zbrojovce se další branku již vstřelit nepovedlo.

Domácí tým do utkání vstoupil odhodlaně a aktivně. Hned první centr po rozehrávce mířil na rozběhnutého Přerovského, který okamžitě zaměstnal obranu soupeře. A podobný obraz měla hra po celý první poločas. Domácí strojovou kombinací a rychlými kontry nenechávali Jihlavu vydechnout – ovšem ani hosté neskládali zbraně a snažili se hrozit, což ve výsledku znamenalo atraktivní a napínavou podívanou.

Kombinační hře nahrával i perfektně připravený povrch. Na něm vynikal zejména dravý Přerovský, který v 8. minutě z úhlu řádně protáhl Rožníka. Po dalších šesti minutách na Vávrův centr jen těsně nedosáhl Kroupa, míč se dostal k Přerovskému, ale jeho pokus mířil přímo na Rožníka.

Před Veselým ovšem také nuda zrovna nebyla. Rybičkou těsně vedle mířil Kučera, Zemanova hlavička skončila zase nad brankou. Pak už převzali iniciativu zase domácí, nicméně Přerovského ránu Rožník lapil a Kroupa mířil po rohovém kopu nad branku.

Nejnovější posila Zbrojovky se ale dočkala po půlhodině hry. Přerovského další průnik skončil centrem, Rožník míč vyškrábl před sebe a Kroupa jej poslal okamžitě pod břevno – 1:0. Další gól mohl přidat pět minut před půlí, kdy šel sám na branku, ale míč se mu zamotal pod nohy a celou akci zakončil Přerovský jen střelou do připraveného Rožníka.

Těsně před poločasovým hvizdem ještě střílel tvrdě, ale nepřesně Vávra. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení domácího celku.

Ve druhé půli už tolik šancí k vidění nebylo. Jihlava srovnala hru a posléze i skóre. Po pěkné akci na pravé straně se k míči dostal Vacek, zasekl si jej a posléze ranou po zemi překonal Veselého - 1:1.

Pro domácí mohlo být i hůř, když po rohovém kopu pálil Obert těsně vedle. O odpověď se snažil Varaďa, jeho prudká rána skončila nad brankou a mezi tyče nezamířil ani Lapeš.

V závěru zápasu mohli Brňané strhnout výhru na svou stranu, ale Stehlík zakončil brejk střelou těsně vedle a Přerovský v nastavení trefil Rožníka. Když se neujala ani série standardních situací v závěru, skončil duel trochu překvapivou remízou 1:1.

Ludevít Grmela (Zbrojovka Brno): "Nejednalo se o špatný zápas, šance se střídaly, Jihlava byla dobrým soupeřem. Po vyrovnání jsme měli několik možností, jak vedení získat zpět, ty jsme nevyužili a tak si Jihlava veze bod."