Juniorka remizovala v Plzni, první venkovní bod trefil Pazourek

P l z e ň - Když v 80. minutě utkání v Plzni proměnil domácí Černý penaltu, zdálo se, že ani na čtvrtý pokus juniorka venku body nezíská. Pět minut před koncem ale vystřelil spravedlivou remízu 1:1 David Pazourek.

Brňané byli v úvodu utkání častěji u míče, největší možnost si ale vypracovali domácí. Po rohovém kopu se v houšti těl nejlépe zorientoval Piroch a po jeho hlavičce pomohlo Záleskému břevno.

Chvilku poté znamenal nebezpečí i další roh Plzně, tentokrát skončil míč mimo tyče. Poté se tempo zápasu zpomalilo, několik hráčů muselo být ošetřeno a Jakub Černý dokonce nemohl pokračovat ve hře, vystřídal jej Pazourek.

Ještě před půlí se do dobré pozice probojoval Krška, vypálil ovšem nad branku a první poločas se tak obešel bez branek.

Po změně stran opět zkoušel štěstí Krška, po něm střídající Pazourek - ovšem bez výsledku. Nadějně vypadala Štrombachova samostatná akce v 67. minutě, tu ale zneškodnil Adamovič. Zbrojovka zvedala hlavu, blízko gólu byla při velkém závaru v 71. minutě a i nadále se snažila zápas zlomit ve svůj prospěch.

A jak už to tak bývá, gól opravdu přišel - jenže na druhé straně. V 79. minutě byl odpískán pokutový kop a Daniel Černý jej proměnil. Stal se tak prvním střelcem, který letos v juniorské lize překonal Davida Záleského.

Zbrojovka ovšem nesložila zbraně a byla za to odměněna. Pět minut před koncem se k míči ve vápně dostal nestřežený David Pazourek a srovnal na konečných 1:1. Zbrojovka tak poprvé v nové sezoně bodovala i venku.

Richard Dostálek: : "První poločas byl z naší strany nepovedený, přečkali jsme ho ale s nulou vzadu a to byl nakonec základ našeho úspěchu. Šance jsme si vytvořili až v závěru zápasu, ale inkasovali jsme z přísné penalty. Podařilo se nám ale z vydařené akce vyrovnat. S bodem jsem spokojen, ale s předvedenou hru ne."