Juniorka pokračuje ve spanilé jízdě, zdolala i Slovácko

Bez známky respektu se zatím brněnská juniorka pouští do svých soupeřů a v tabulce ji zdobí plný počet bodů. V pondělí nepřipustila se Slováckem jakékoli drama a i v nepříjemném vedru uštědřila hostům porážku 2:0.

Ve výhni, za kterou by se nestydělo leckteré vyhlášené přímořské letovisko se hráči nešetřili, a i když to byla hlavně Zbrojovka, která se starala o vzrušení v ochozech, viděli jsme i tak spoustu krásných akcí s minimem nepřesností..

Slovácko se v úvodních minutách snažilo především držet míč, recept na brněnskou obranu ale hledalo tak jako celý poločas marně. To Zbrojovka začala nenápadně a první šance na vstřelení branky se jí otevřela až v osmé minutě; nutno podotknout - hned z toho byl gól. David Farmačka si na hranici vápna postavil míč a chladnokrevně ho uklidil do horního růžku Urbánkovy branky.

Diváci na Srbské byli zvědaví hlavně na premiéru Radka Petra, který si po přestupu z bulharského Razgradu udělal povinnou zastávku před nástupem do A - týmu v brněnské juniorce. Obrana červenobílých ale držela pevně a tak si na Petr v prvním poločase na míč sáhl jen při nesčetných odkopech od brány.

Na druhé straně byl Urbánek v mnohem větší permanenci, při Lapešově střele ještě zasahovat nemusel, střelu Suse pak zázračně vyrazil nohou.

I když oba trenéři o poločase vystřídali hráče hned na dvou postech, na obrazu hry se toho moc nezměnilo, snad jen Slovácko nechávalo pro Zbrojovku vzadu více okének, jedno takové promarnili Stehlík s Lapešem, když šli sami na posledního hráče v bílém dresu. Tatéž akce se v 80. minutě opakovala, i tentokrát Stehlík na posledního Ohnutka nevyzrál.

Právě tyto šance mohly Zbrojovku mrzet, Slovácko se ale i přes viditelné tři hráče, čekající na hranici ofsajdu do vyložené šance nedostalo. V poslední minutě navíc potvrdil vítězství domácích střídající Bronislav Stáňa, který na hranici vápna převzal kolmici od Suse a po kličce Ohnutkovi už měl před sebou pouze hostujícího brankáře, kterému nedal šanci.

V obrovském vedru to bylo to poslední, co se na hřišti stalo a tak juniorka pokračuje ve spanilé jízdě svou soutěží, v dalším kole zajíždí na půdu Hradce, který se má při pohledu na tabulku na co těšit.