Juniorka otočila duel s Duklou a posunula se na první příčku!

B r n o - Předčasná velikonoční nadílka se vydařila. Zbrojovka otočila utkání s Duklou a po výhře 3:1 se posunula na první příčku tabulky. Dvakrát se z penalty prosadil Vávra, třetí gól vsítil Přichystal.

Utkání se mělo původně hrát na Srbské, rozmary počasí jej ovšem odsunuly (v této sezoně možná naposled) do Tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Na zdejší umělce začala Zbrojovka zostra, s touhou rozhodnout. Weber pálil hned ve 2. minutě pod břevno a Tetour jeho ránu s námahou vyrazil na roh, po němž hlavičkoval těsně nad Hanuš.

Zbrojovka dál tlačila, vybojovala další dva rohové kopy, znovu pálil aktivní Hanuš. Udeřilo ovšem na druhé straně - Tomáš Volek se nečekaně ocitl za brněnskou obranou a svou šanci proměnil. To byla pro Zbrojovku notně studená sprcha.

Obraz hry se pak příliš neměnil. Zbrojovka dobývala Tetourovu branku, ale střílela buď nedůrazně, nebo nepřesně, případně své šance překombinovala a nedotáhla do finální fáze. Tetour vyrazil Vávrův přímý kop, zneškodnil dvojšanci Přichystala s Krškou, u tyče se snažil míč do sítě protlačit Vávra - vše nadarmo, první půli vyhráli hosté.

Ve druhé půli už před brankou Dukly tak často nehřmělo. Čas zběsile ubíhal, hosté disciplinovaně bránili, nakonec je ale srazily pokutové kopy. Ten první nařídil sudí za hraní rukou, ranou k pravé tyči jej proměnil Stanislav Vávra - Tetour skočil na druhou stranu.

Po vyrovnávací brance se Zbrojovka hnala za dalším gólem, byť mohla i inkasovat - Dergačev ovšem na Halousku nevyzrál. Hosté pak jeden z Vávrových průniků zastavili nedovoleně a pískla se druhá penalta. Tu proměnil sám faulovaný - Stanislav Vávra.

Za další dvě minuty tentýž hráč pláchl hostující obraně, přesně odcentroval a Jakub Přichystal svým jedenáctým letošním gólem definitivně podtrhl výhru Zbrojovky. Ve zbylých deseti minutách už Brňané komplikace nepřipustili, v závěru se do hry podíval i testovaný nigerijský stoper Igbinoba. Díky výhře se Zbrojovka posunula na kýženou první příčku tabulky.