Juniorka doma potřetí vítězně, odnesl to Liberec

B r n o - Tady vládneme my! Jasný signál zatím vysílá směrem k soupeřům juniorka Zbrojovky - na svém stadionu vyhrála i potřetí. Brankami Štrombacha a Briganta zdolala Liberec 2:0.

Zbrojovka byla nebezpečnější už v první půli - Sedlákově střeleckému pokusu ovšem chyběla razance a Fojtík trefil v 18. minutě ranou ze střední vzdálenosti pouze břevno liberecké branky.

Brigantův pokus zase zneškodnil dobře postavený Bojčuk. Skóre se tak měnilo až šest minut před pauzou, stálo to ovšem za to. David Štrombach obešel několik bránících hráčů a za nádhernou akci byl odměněn - jeho tečovaný pokus skončil v síti.

V doslova posledních vteřinách první půle ještě napřáhl Brigant a míč mířící do horního rohu musel vyškrábnout Bojčuk. Hosté si vyloženou střeleckou pozici nevypracovali.

Po změně stran ovšem již přehodili na vyšší stupeň. Oliveirův pokus musel likvidovat Veselý, souboj s totožným obsazením (i vítězem) se opakoval v 57. minutě. Klid na brněnské kopačky přinesl chvilku poté skvěle realizovaný protiútok, zakončený přesnou ranou Tomáše Briganta - 2:0.

Druhý gól znamenal snížení tempa utkání, platonický tlak Liberce nevyústil v nějakou hmatatelnou možnost na korekci skóre. Naději Severočechů na obrat navíc definitivně zdusila 84. minuta a druhá žlutá pro Chlumeckého. Zbrojovka tak i potřetí mohla slavit na domácím hřišti vítězství.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Dnes můžeme být maximálně spokojeni, v první půli jsme hráli ve velkém tempu a měli řadu šancí, z nichž jsme jednu dokázali využít. Soupeři jsme dokázali vnutit naši hru. Po pauze se výkon Liberce zlepšil, my bohužel po zvýšení na 2:0 trošku vypadli z tempa. Celkově je ale naše výhra dnes zasloužená."