Jablonecké prokletí pokračuje. Na Střelnici měla Zbrojovka k bodům daleko

JABLONEC - Zbrojovka byla domácímu Baumitu vyrovnaným soupeřem pouze prvních dvacet minut. Poté se v narůstajícím tlaku poprvé prosadil muž zápasu Tecl, který ve druhé půli připravil druhou branku Karavajevovi, aby o deset minut později sám upravil na konečných 3:0.

Zbrojovka na hřišti Jablonce nezačala špatně a připsala si v osmé minutě vůbec první střelecký pokus zápasu. Pavel Zavadil mohl volný přímý kop těžko zahrát lépe, Bárta v bráně domácích byl ovšem u tyče včas. Na straně druhé po odehrané čtvrthodině vystrašil Melichárka dobrým pokusem Breda, a tak se i brněnský gólman musel vytáhnout s důležitým zákrokem.

Zhruba po dvaceti minutách domácí zcela převzali aktivitu a byli lepším mužstvem, i když se hrálo prakticky bez šancí. Čekání na brněnskou chybu se ještě před poločasem Severočechům vyplatilo, když obrana Zbrojovky zcela zapomněla na Stanislava Tecla, který po přihrávce Hybše poslal tváří v tvář Melichárkovi domácí tým do vedení. To již do poločasu vydrželo, ačkoliv daleko k vyrovnání neměl v pádu střílející Hyčka.

Ani druhá půle příliš zajímavou podívanou nenabízela. Hrálo se podle podobného scénáře jako v prvním dějství - Jablonec držel míč, Zbrojovce se v kombinaci nedařilo a domácí na svou příležitost trpělivě čekali. Chyba v rozehrávce, rychle rozehraný aut a Baumit vedl o dvě branky. Vjačeslavu Karavajevovi připravil míč do ideální střelecké pozice Tecl a za pomoci teče skončil míč podruhé za Melichárkovými zády.

Že jablonecká Střelnice nepatří mezi oblíbené stadiony Zbrojovky se potvrdilo deset minut před koncem ještě jednou. Masopust se Stanislavem Teclem převedli ukázkový brejk, po kterém druhý jmenovaný upravil skóre na konečných 3:0 pro Baumit.

Kotala v Jablonci mrzely naivní chyby i lajdáctví v závěru
27.02.2016 | Martin Lísal

Kotala v Jablonci mrzely naivní chyby i lajdáctví v...

J a b l o n e c - Místo kýžených tří bodů si Zbrojovka veze z Jablonce tři inkasované góly. Jarní...
PREVIEW: Trenér Kotal před utkáním v Jablonci