I ve druhém duelu Zbrojovka Senec porazila

I v a n č i c e - Čtvrtý přípravný zápas, třetí výhra. Brňané zdolali Senec i podruhé, po takřka totožném průběhu utkání zvítězili nakonec 4:1. O branky se postarali Škoda, Přerovský, Jukl a Sus.

Druhé utkání začal lépe soupeř, který se dostal do dvou zajímavých možností. Nejprve se do samostatného úniku dostal Stanislav Lapin, svůj pokus nicméně namířil jen do tyče. Úspěšnější nebyl o chvilku později ani Ujčík, jeho pokus skončil nad brankou.

Poté převzali otěže utkání Brňané, zlepšili defenzivu a dokázali i gólově udeřit. Po Zavadilem zahrané standardní situaci centroval Janotka a Michal Škoda z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě - 1:0.

V závěru prvního poločasu ve vápně Sence opět hřmělo po Zavadilově standardce, nicméně brankář nakonec dokázal míč vyboxovat do bezpečí a poločasové skóre tak zůstalo 1:0.

Do druhé části Zbrojovka prostřídala a kromě toho stihla i navýšit vedení. velký podíl na tom měl Daniel Přerovský. V 62. minutě napálil prudkou ranou do sítě Paškův centr po brilantní kombinační akci, o osm minut později vybídl ke skórování Davida Jukla, pro něhož to byla již druhá letní trefa - 3:0.

Čtvrthodinu před koncem dokázal korigovat skóre zkušený Peter Polgár, Když už se zdálo, že utkání bude mít totožný průběh jako to předchozí, poslal míč po Glaserově centru hlavou do sítě Martin Sus a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

Aleš Křeček (Zbrojovka Brno): "Výhra byla zasloužená, po většinu utkání jsme byli lepším celkem. Měli jsme řadu šancí, některé jsme nedotáhli do konce. Navzdory horkému počasí dokázali hráči vysoko napadat a nenechali soupeře hrát, což bylo naším cílem. Je tu samozřejmě řada věcí, na kterých musíme ve zbytku přípravy zapracovat, nechceme výhry přeceňovat. Milan Lutonský do utkání nezasáhl, má drobné zdravotní problémy a nechtěli jsme riskovat. Jinak ale normálně trénuje."