Domácí pevnost uhájena, juniorka zdolala Táborsko

B r n o - Zbrojovka doma i nadále vládne, zdolala Táborsko 2:1 a sériii bez prohry prodloužila na osm utkání. V pořadí sedmá domácí výhra se ovšem nerodila lehce, předposlední Táborsko srdnatě bojovalo.

Začátek přitom problémy nesignalizoval, hned ve druhé minutě napřáhl David Pazourek a Bébr na jeho střelu nedosáhl. Poté se ovšem vzepjal k heroickému výkonu a Táborsko po domácí prohře s Plzní 0:8 rázně odmítlo další debakl.

V šesté minutě totiž Jihočechy zachránila tyč a po čtvrthodině hry dokázali dokonce srovnat. Denis Chirinciuc zkusil štěstí z pořádné dálky a jeho utěšená a hlavně milimetrově přesná rána skončila v síti - 1:1.

Přichystalův pokus o rychlou odpověď skončil těsně vedle, další ránu brněnského útočníka vyrazil Bébr. Hosté po své brance mnoho dalších šancí neměli, převaha Zbrojovky byla místy drtivá, ovšem bez efektu.

Po změně stran dostali domácí dokonce možnost zahrávat pokutový kop, při jeho exekuci opět došlo k souboji Přichystal - Bébr. A opět se radoval gólman Táborska, penaltu efektně zneškodnil!

Za nerozhodného stavu pochopitelně rostla nervozita domácích střelců. V 69. minutě nicméně Jakub Přichystal odčaroval Bébrovo kouzlo a vrátil Zbrojovce vedení.

Favorit už si podruhé náskok vzít nenechal, naopak jej mohl ještě navýšit - Štrombachova pumelice k tomu neměla daleko. Mimo tyče skončila i Černého ostrá rána, a když v samém závěru neuspěl s posledním protiútokem Škarda, zůstaly i posedmé všechny body na domácím hřišti Brna.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "V dnešním podání bych náš výkon charakterizoval jako neurovnaný. Vítězství nás pochopitelně těší, musíme ale vidět i spoustu zbytečných ztrát a velké množství zahozených brankových příležitostí. To vše nám zápas zkomplikovalo."