Brněnská juniorka doma vyhrála i sedmý zápas, výhru nad Jihlavou vystřelil Vávra

B R N O - Čtvrteční předehrávka 23. kola Juniorské ligy nabídla souboj druhého týmu tabulky se čtrnáctým. Zbrojovka před vlastními fanoušky potvrdila roli favorita a porazila Jihlavu 2:1, když vítěznou trefu zaznamenal v 85. minutě Stanislav Vávra. Brňané tak jsou v domácím prostředí i po sedmi odehraných utkáních stále stoprocentní.

Zbrojovka nastupovala do zápasu s vědomím toho, že se případnou výhrou může přiblížit vedoucí Mladé Boleslavi na rozdíl pouhých tří bodů a za tímto cílem její hráči vykročili rázně. Již ve 3. minutě se dostal k míči Daniel Přerovský a ve své první velké šanci nezaváhal. Jeho střelu sice gólman Vejmola tečoval, ale vytěsnit ji mimo tři tyče nedokázal - 1:0.

Jihlava se po většinu prvního poločasu bránila brněnskému tlaku, ale občas vyrážela do nebezpečných protiútoků. Z jednoho z nich se zrodila po půl hodině hry obrovská šance na vyrovnání. Brnu selhal ofsajd systém a Jakub Fulnek pelášil sám na Veselého. Brněnský gólman však svůj tým v těžké chvíli podržel.

Po přestávce se rozdíl mezi oběma týmy prohluboval. Snaha svěřenců trenéra Dostálka navýšit svůj náskok byla více než patrná, ostatně příležitostí k tomu měli více než dost. Nejblíže ke vsítění uklidňující trefy byl Lamine Fall, ale nejprve v 70. minutě hlavičkoval nad a o chvíli později, když na něj zívala prázdná brána, nastřelil břevno.

Otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“ opět zafungovalo. Na světelné tabuli svítila 78. minuta, když dlouhý nákop Jihlavy z vlastní poloviny hřiště propadl až k Martinu Kelblerovi a ten tváří v tvář Veselému nezaváhal a srovnal skóre - 1:1.

Domácí tým se ovšem s remízou nechtěl smířit. Pět minut před koncem se k rozehrání standardní situace Zbrojovky postavil David Krška, jeho centr přizvedl jeden z bránících hráčů. Brankáři Vejmolovi vypadl míč z rukavic a Stanislav Vávra měl snadnou práci, efektivní patičkou balón doklepl za brankovou čáru a rozhodl o tom, že všechny tři body opět zůstanou doma - 2:1.