sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Bazeljukův dvojitý úder pokazil Austrii Vídeň generálku!

Bazeljukův dvojitý úder pokazil Austrii Vídeň generálku!
30.1.2018 | Martin Lísal

V í d e ň - Osmý zápas, osmá výhra. A první zahraniční! Zbrojováci se také na hřišti Austrie Vídeň představili bez bázně a hany. A zatímco obrana udržela čisté konto, vpředu dvakrát udeřil ruský střelec Bazeljuk a trefil tak Zbrojovce cenný skalp!

příp., úterý 30.1.2018, 14:30
Austria Vídeň Austria Vídeň
0:2
(0:1)
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Austria Vídeň: 1. půle Hadžikić - Gluhaković, Bonifácio, Klein, Stronati - Alhassan, Lee, De Paula Gallardo, Salamon, Sarkaria - Vastić.
2. půle Pentz - Blauensteiner, Madl, Kadiri, Stangl - Serbest, Holzhauser - Venuto, Prokop, Pires - Monschein.
Zbrojovka Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta, Pilík, Kratochvíl, Juhar - Bazeljuk (71. Sedlák).
Branky: 7. a 47. Bazeljuk.

Komentář

Zbrojovka nastoupila do utkání v takřka ideální zimní sestavě, pro domácí celek zápas znamenal generálku na ligu a derby s Rapidem. Na hrotu brněnského útoku se objevil Bazeljuk a sedm minut po úvodním hvizdu se dočkal premiérové brněnské branky, gólový míč mu na hlavu posadil Ondra Sukup.

Ve 20. minutě mohl přidat další gól, tentokrát mu ale radost překazil Hadžikić a neujala se ani dorážka. Austria mohla záhy odpovědět, Sarkariův pokus nicméně Melichárek kryl a hlavička Stronatiho skončila mimo.

Zatímco Austria nasadila do druhé půle odlišnou sestavu, kádr Zbrojovky zůstal bez změny. Měnilo se ovšem skóre. Příkladně napadající Pilík vybojoval míč pro Bazeljuka a ten už měl snadnou pozici - 0:2.

Pak už měl šance spíše domácí celek, který byl po změně stran rozhodně nebezpečnější, než v první pětačtyřicetiminutovce. V 70. minutě kouč Pivarník vystřídal Bazeljuka, na hřiště šel místo něj Sedlák. Na hrot útoku se v závěru posunul Juhar.

I přes šance domácích se už skóre neměnilo, Melichárek svou bránu opět "zavřel", poslední zákrok si symbolicky schoval na závěrečné vteřiny a Zbrojovka tak vyhrála poosmé za sebou.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz