neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

VIDEO: Zápas jsme měli zvládnout lépe takticky, řekl po remíze Pivarník

VIDEO: Zápas jsme měli zvládnout lépe takticky, řekl po remíze Pivarník

B r n o - K tomu, aby Zbrojovka zakončila podzim sérií tří výhěr, scházelo jen sedm minut. Případně proměnit jednu ze šancí za stavu 1:0. Kouč Roman Pivarník ale po utkání se Zlínem uznal, že remíza 1:1 byla spravedlivá.

2.12.2017 | Martin Lísal

 

Zlín měl totiž ve druhé půli několik dobrých možností, z nichž jednu využil. "V určitých fázích se hrálo nahoru - dolů. Obě mužstva si vytvořila šance, z mého pohledu je remíza spravedlivá. Za stavu 1:0 jsme měli proměnit některou z dalších možností, na druhou stranu jsme měli štěstí, že soupeř dlouho neproměňoval své šance po rychlých protiútocích," hodnotil Pivarník na pozápasové tiskovce.

Utkání, na kterém byl mimochodem přítomen i trenérův strýc a mistr Evropy z roku 1976 Ján Pivarník, skončilo tedy remízou. Obrana Zbrojovky kapitulovala po 350 minutách. "Neměli jsme dnes střed pole, kde jsme propadávali. Zlín byl nebezpečný a my při jeho brejcích měli mít lepší postavení. Tam jsem dnes viděl největší problém, chtělo to zvládnout zápas takticky trochu lépe," mrzelo kouče.

Ten zároveň přiznal, že před utkáním nebyl v jednoduché situaci. "Měli jsme dlouhodobé zdravotní problémy. Kratochvíl znovu mnoho nenatrénoval a netrénoval ani Gomes. Věděli jsme, že to může být problém, ale možnosti jsme měli hodně úzké. Díval jsem se dokonce i do dorostu, ale tahat obránce z ročníku 2000 by bylo složité. Spoléhali jsme na to, že to dokážeme uhrát tak, jako v minulých zápasech, ale donekonečna to natahovat nejde. Nebyli jsme v takové pohodě, v jaké jsme měli být," pokračoval v hodnocení Pivarník.

Musíme dál pracovat

Právě zmíněný Gomes utkání nakonec nedohrál a trenéři na jeho místo stáhli Přichystala. "Dostihlo nás to a neměli jsme jak reagovat. Pro Kubu Přichystala to bylo složité. Sami víme, že mužstvo, které hraje v deseti a potřebuje dát gól, hodně riskuje. Zápas si ještě zanalyzujeme, ale vím, že k tomu, abychom jej vyhráli, bychom dnes potřebovali i štěstí," zopakoval Pivarník.

Výsledný zisk 15 bodů po 16 kolech na první pohled neohromí, pod koučem Pivarníkem ovšem mužstvo uhrálo hned jedenáct bodíků v sedmi zápasech a dostalo se z nejhoršího. "Patnáct bodů je komfortních, ale poslední zápas jsme dostali facku, byť jsme měli výhru na dosah. Tabulka je vyrovnaná, letos bude k záchraně potřeba možná i méně, než tradičních třicet bodů. My máme polovinu, klidný ale nemůže být nikdo, ani dvacet bodů vám klid nezaručí. Stačí dvakrát, třikrát prohrát a spadnete tam, to je každý rok stejné. Oproti tomu, co bylo, je to dobré. Musíme dál pracovat a zvládnout jaro," věří Pivarník, který hovořil také o posílení kádru.

"Nechci to rozebírat konkrétně, protože jednání jsou složitá. Pracujeme na tom a víme, že posílit musíme. Bavit se můžeme o třech, čtyřech hráčích, s tím bychom byli spokojeni," uzavřel kouč.

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz