neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Jabloncem

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Jabloncem

B r n o - Už tak hrozivá situace Zbrojovky nabrala po 28. kole ještě černějších obrysů. Brňané totiž podlehli doma Jablonci 0:3 a ani v tomto utkání se tak neodrazili směrem vzhůru.

5.5.2018 | Martin Lísal

 

Zápas se tak pochopitelně aktérům nehodnotil lehce. "Opakuje se nám to jako přes kopírák. Do zápasu jdeme s odhodláním, začneme aktivně, je to z obou stran otevřený zápas a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli dostat gól. Bohužel soupeř přejde poprvé do šestnáctky, první střela a hned je z toho gól. Za chvíli nenabereme hráče, přijde penalta a druhý gól," hovořil na pozápasové tiskovce kouč Pivarník.

První půle 0:2, jako soupeř nejlepší tým jara Jablonec? "I tak jsme chtěli s výsledkem něco udělat, byli jsme aktivní, ale jen po šestnáctku. Naše centry byly buď nepřesné, nebo jen takové bochánky. Těžko se prosazujeme, mužstvo jako Jablonec pochopitelně dokáže vyplňovat prostory a bránit tak, jak se v lize bránit má. My se neprosadili a dostali navíc třetí gól, z velké dálky. Zase tomu předcházely chyby, kdy jsme vpředu nebyli na odraženém balonu, následně na půlce nevysprintovali za hráčem. Ten brejk jsme ještě nějak zastavili, vzápětí ale přišel gól z dálky. Vysvlíká nás to do naha," pokračoval.

Výsledná prohra a souběh ostatních výsledků znamenají, že tři kola před koncem je už naděje na záchranu jen velmi mlhavá. "Člověk chce pořád věřit, i do dalšího zápasu půjdeme s odhodláním, ale odhodlání je jedna věc. Sami víte, že ve sportu máte nějakou kvalitu a ta se dál pohybuje na vážkách toho, jak se výsledkově daří. Když se daří, věříte si, vycházejí vám věci, chyb neděláte tolik a soupeř je netrestá. V našem stavu je to naopak. Pokud nedokážeme dobře bránit a útočit, těžko můžeme na něco pomýšlet."

Po bitvě na Dukle Pivarník žehral na chybějící odvahu. "Dnes to bylo lepší. I když jsme dostali góly, nemůžu povědět, že bychom nechtěli hrát. Kombinovali jsme, dokázali soupeře opticky zamknout, ale to vše jen po šestnáctku. Tam nám scházely přesné balony, nejde to jen tak kopnout do vápna. Musím tam najít hráče, a to se nám nedaří. A pokud se to povede, hráč stejně bránu netrefí, jako na Slovácku, jako dneska. Bavíme se o kvalitě v rozhodujících momentech, tu nyní nemáme," analyzoval kouč.

Ten se nebál znovu sáhnout poměrně záhy ke změnám. Už v první půli šel ze hry Ashiru. "Byl zraněný, ale platí na něj to, o čem se bavíme. Gól šel na jeho vrub, nechce se mu vracet zpátky, i když na něho křičím. Mužstvo je nějak poskládané, nějak jsme ho doplnili, ale není tak silné, aby si ofenzivní hráči mohli dovolit vyklusávat, nechodit do soubojů. Fotbal se nějak vyvíjí, tohle je špatně. Kraje nám bohužel oproti zbytku ligy moc nespolupracují, vyjma Acosty, kterého je plné celé hřiště," zakončil Pivarník.

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz