neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

VIDEO: Po vyloučení jsme to měli dohrát, mrzelo střelce Zikla

VIDEO: Po vyloučení jsme to měli dohrát, mrzelo střelce Zikla

B r n o - Dal gól, tribuny při střídání skandovaly jeho jméno. To vše teprve při třetím ligovém startu a v osmnácti letech. Martin Zikl zažívá snový podzim, Zbrojovce dnes svým gólem pomohl k bodu proti Zlínu a stal se tak druhým nejmladším střelcem letošního ročníku.

2.12.2017 | Daniel Kinc, Martin Lísal

 

Po půlhodině hry se k němu odrazil míč po zablokované Kratochvílově střele. Martin neváhal, vypálil a umístil jej k tyči. "Balon si mě našel a povedlo se mi to hezky trefit," hovořil Zikl o svém prvním gólu mezi muži. V letošní sezoně tak skóroval už ve třetí kategorii, což je unikát - sedmnáctkrát mířil do černého v dorostenecké lize, dvakrát v juniorce.

Při střídání v 78. minutě jej tribuny vyprovázely potleskem a skandováním jména. Po pár minutách bohužel soupeř srovnal, což celkový dojem zkalilo. "Slyšet své jméno je příjemný pocit, ale kdybychom vyhráli, bylo by to ještě lepší. Po tom vyloučení jsme to měli dohrát. Nevím, proč jsme to nezvládli, podle mého jsme na to měli. Je to pro mě nepochopitelné," zlobilo Zikla.

Před dvěma týdny Brňané v deseti rozhodli o výhře proti Teplicím, u toho Zikl byl. Nyní tedy zažíval opačné pocity. "Koledovali jsme si už po přestávce, kdy se Zlínští hecli a vlítli na nás. Pak jsme i my měli šance - já, Škoďák, Přichy. Měli jsme to proměnit, soupeř by se položil. Asi jsme se toho nějak zalekli, po vyloučení jsme měli v hlavách, že to už musíme dohrát, a nevyšlo to. Může nás to mrzet," vykládal novinářům.

Při své šanci mířil hlavou po signálu ze standardky těsně vedle. "K míči jsem se dostal trochu pozdě. Být tam dřív, mířil bych asi líp. Střele chybělo tak padesát centimetrů, aby spadla do brány," vzpomínal Zikl na moment, kdy se mohl mezi střelce zapsat podruhé.

Nestalo se tak, Zbrojovka brala remízu. Přesto poslední zápasy zvládla se ctí a jedním z pozitiv je právě zapojení Martina. "Je možná škoda, že podzim končí. Zvedli jsme se a myslím, že bychom uhráli dobré zápasy. Jsme nastartovaní, což poslední dva zápasy ukázaly, a věřím, že se na jaře v pohodě zachráníme a budeme stoupat tabulkou výš a výš."

A co bude konkrétně s ním, to Zikl moc neřeší. "Nevím, jak to v zimě bude. Kdybych šel s áčkem do přípravy, byl bych rád, ale počkám na rozhodnutí trenéra," zakončil borec, který ještě může vypomoci staršímu dorostu v závěrečném podzimním utkání na Spartě (6. prosince).

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz