sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

B r n o - Zbrojováci kategorie U17 vstupují v sobotu do nové sezony, na domácím hřišti přivítají Zlín. Změn je dost - na mladší dorostence čeká po letech celostátní soutěž, do bojů o body je povede nový trenér Marek Zúbek. Osobnost, kterou není třeba příliš představovat.

4.8.2017 | Martin Lísal

 

364 zápasů v nejvyšší soutěži, z toho 261 za Zbrojovku. Marek byl nedílnou součástí úspěšného týmu z devadesátých let, prošel i mládežnickými týmy a nyní se do Brna znovu vrací. Jeho asistentem u týmu U17 bude David Šural.

Nově se tvořící výběr měl specifickou přípravu, neboť ještě v červnu se hráči úspěšně bili na mezinárodním All Stars Cupu (více zde), v létě je zase čekal Haraštův memoriál. O tom všem je řeč v krátkém předsezonním rozhovoru.

Jak jsou kluci natěšění na soutěž v novém formátu?
To je asi otázka spíše přímo pro ně, ale očekávání jsou veskrze pozitivní. Je dobře, že po nějaké době se i na téhle úrovni vrací celostátní soutěž, což znamená pro kluky vyšší úroveň zápasů.

Kádr už je jasný?
V současné době ještě ne, ještě dojde k nějakým posunům. Vznikla nová kategorie U18, což je dobře, ale hráčů tím pádem není tolik a ještě v tomto ohledu vedeme debaty.

Stihnou se k týmu před startem soutěže připojit i reprezentanti Formánek, Kamenský, Žalud a Šmíd?
Tři z nich už trénovali ve čtvrtek, jen Vojta Šmíd měl o den delší volno.

Jak jste se stihl s novými svěřenci seznámit?
Kluky už znám jménem, nepletou se mi. Času bylo poměrně málo, měli jsme soustředění, pak Haraštův memoriál a tenhle tým navíc zakončoval sezonu později, protože ještě hrál All Stars Cup, díky čemuž byla i posunutá příprava. Jsme si vědomi toho, že ještě musíme dotrénovat.

Vnímal jste, jak si hráči na All Stars Cupu vedli?
Vím o tom, že se jim turnaj povedl. Sehráli vyrovnané zápasy s mužstvy absolutní špičky, dokázali je i porážet. Znamenalo to pro ně skvělou zkušenost.

Ve Zbrojovce působí i váš syn Marek. Mrzí vás, že spolu nejste v jednom týmu, nebo jste spíš rád?
Jsem rád. Nedělalo by to dobrotu. A kdyby k tomu mělo dojít, asi bych to odmítl. Není totiž jednoduché rozlišit roli otce a trenéra a nejsem si vůbec jistý, jestli bych to zvládl.

Syna ovšem samozřejmě sledujete. Jste na něj spíš přísnější, nebo hodnější?
Moje filozofie je, že nechci nikoho přemlouvat, a to platí i pro trénování obecně. Já jsem tu pro hráče, ta práce není o mých úspěších, ale spíše o servisu. A také o tom, aby svým přístupem odevzdali sto procent. Někdo má předpoklady lepší, někdo horší, to je dáno mnoha aspekty. Základ je, abych pro ně udělal všechno a zbytek pak záleží na nich.

Jak osobně berete návrat do Zbrojovky?
Vnímám to tak, že Zbrojovka je můj mateřský klub. Zažil jsem tu nejhezčí roky v mládeži i v áčku. Byly to krásné časy a za návrat jsem rád.

Kladete si před sezonou nějaké konkrétnější cíle?
Jak už zaznělo, debata o hráčských posunech stále probíhá a nevíme zatím, s jakým kádrem přesně do soutěže půjdeme. Obecně si ale klademe za cíl vychovat mužstvo, které třeba naváže na tradici týmů z dob trenéra Harašty, což by byla pro Zbrojovku vzpruha.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz